Wojna w Ukrainie. Pokazano Wołgę, "najbardziej niesamowitą maszynę ukraińskich sił zbrojnych"

Ukraińcy przerabiają Wołgę z czasów ZSRR na "zabójczą maszynę". Na Twitterze pojawiły się zachwyty nad umiejętnościami tamtejszych mechaników. "Genialna inżynieria!"

Ukraińcy stawiają opór siłom rosyjskim, które przed rozpoczęciem "specjalnej operacji wojskowej" uchodziły za "potęgę militarną". Od zaatakowania naszego wschodniego sąsiada minęło już ponad 100 dni, a wojna w Ukrainie pokazała, że Rosji do potęgi daleko. Agresja ujawniła też pomysłowość i siłę charakteru osób broniących swojego kraju. Na użytkownikach Twittera wrażenie zrobiły umiejętności inżynierów i mechaników, pokazujących modyfikację radzieckiego samochodu osobowego Wołga.

Zobacz wideo Chiny wyciągają wnioski z wojny w Ukrainie? Dr Przychodniak: Nie

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Ukraińcy przerobili Wołgę w maszynę wojskową. "Niesamowite"

"Najbardziej niesamowita jak dotąd maszyna ukraińskich sił zbrojnych - radziecki sedan GAZ-24-10 Wołga ze zdalnie sterowanym modułem stanowiska uzbrojenia składającym się z ciężkiego karabinu maszynowego KPVT kal. 14,5 mm" - napisał na Twitterze profil Ukraine Weapons Tracker, publikując film z pojazdem.

Niektórzy komentujący, po obejrzeniu filmiku z ukraińskiego warsztatu, zauważyli, że pojazd wygląda jak z kultowego filmu "Mad Max". "To nie ich jedyne fajne techniczne osiągnięcie, jakie ostatnio widziałem" - podkreślał jeden z komentujących. "Genialna inżynieria" - napisał inny.

"Mad Max" to tylko jedno z kinowych skojarzeń. Użytkownicy Twittera zauważyli też podobieństwa do klimatu "Terminatora". Niektórzy stwierdzili też, że najwyraźniej Q z filmów o Jamesie Bondzie teraz służy w ukraińskiej armii. Trzeba przyznać, że przerobiony pojazd naprawdę robi wrażenie.

*****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: