Wojna w Ukrainie. Zniszczono bazę rosyjskich najemników z Grupy Wagnera. "Ocalała jedna osoba"

Baza Grupy Wagnera w Kadyjewce została zniszczona - przekazał korespondent wojskowy Roman Boczkała, publikując zdjęcie unoszących się płomieni. Według wstępnych informacji przekazanych przez dziennikarza przeżyła tylko jedna osoba.

W mieście Kadyjewka (obwód ługański) została zniszczona baza Grupy Wagnera. O sprawie poinformował za pośrednictwem Telegramu korespondent wojskowy Roman Boczkała. 

Zobacz wideo Ekspert o Czeczenach biorących udział w wojnie i grupie Wagnera

Wojna w Ukrainie. Baza Grupy Wagnera w Kadyjewce zniszczona

"Płonie stadion na Stachanowie [nowa nazwa Kadyjewki - red.], na którym znajdowała się baza Wagner PMC. Według wstępnych informacji ocalała jedna osoba" - czytamy w komunikacie dziennikarza zamieszczonym o 8:30 w czwartek. Do wpisu dołączone zostało zdjęcie, na którym widać dym unoszący się nad stadionem. 

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Grupa Wagnera - czym jest?

Grupa Wagnera to prywatna firma wojskowa. Oficjalnie jej działalność w Rosji jest zakazana. Pod koniec ubiegłego roku, w związku ze stosowanymi przez najemników torturami i egzekucjami między innymi w Libii, Syrii i Donbasie, wagnerowcy zostali objęci unijnymi sankcjami. Podczas wojny w Ukrainie uczestniczyli w masakrze w Buczy czy w walkach na wschodnim froncie. 

Pod koniec maja Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała nagranie przechwycone od jednego z rosyjskich żołnierzy. Wojskowy miał skarżyć się żonie, że Ukraińcy zlikwidowali duży oddział najemników. - Oni wszyscy tam polegli - mówił Rosjanin. 8 czerwca informowaliśmy natomiast, że ukraiński snajper zestrzelił w pobliżu Charkowa Władimira Andonowa zwanego "Katem". Jak podaje agencja UNIAN, najemnik walczył z Grupą Wagnera od 2014 roku.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: