Tatry Słowackie. Odnaleziono ciało 24-letniego Polaka. Był poszukiwany od poniedziałku

Odnaleziono ciało polskiego turysty, który był poszukiwany od poniedziałku w zachodniej części Tatr. Mężczyzna wybrał się na wędrówkę w niedzielę i był w kontakcie z bratem. Niestety, tego samego dnia wieczorem, kontakt z nim się urwał.

We wtorek 7 czerwca ratownicy z górskiego pogotowia ratunkowego w Słowacji przekazali informację, że ciało poszukiwanego od poniedziałku 24-letniego polskiego turysty zostało odnalezione. Z ustaleń ratowników wynika, że jeszcze w niedzielę po południu mężczyzna kontaktował się ze swoim bratem i przesyłał mu zdjęcia z wyprawy.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Schronisko PTTK Hala Kondratowa (zdjęcie ilustracyjne)Tatry. Pożar schroniska na Hali Kondratowej. Ogień ugasili turyści

Słowackie Tatry. Polski turysta kontaktował się z rodziną jeszcze w niedzielę

Mężczyzna zdecydował się w niedzielę na wyprawę po północnej stronie Tatr Zachodnich. "Podczas wędrówki był w kontakcie z bratem, któremu przesłał zdjęcia ze wspinaczki. Polak kontaktował się z krewnymi jeszcze w niedzielne popołudnie, ale wieczorem już się nie zgłosił" - przekazali słowaccy ratownicy za pośrednictwem Facebooka.

Tatry Słowackie. W poszukiwaniach polskiego turysty zaangażowani byli również ochotnicy

Gdy mężczyzna nie odzywał się kolejnego dnia, rodzina postanowiła zawiadomić służby ratunkowe. Sprawę zgłoszono do słowackich policjantów, a następnie informację przekazano ratownikom górskim.

"Krótko po otrzymaniu zawiadomienia, że pojazd motorowy turysty nadal znajduje się na parkingu przy Zwierówce, ruszyła akcja poszukiwawcza" - przekazały słowackie służby ratunkowe. W poszukiwaniach turysty wzięli udział zawodowi ratownicy górskiego pogotowia ratunkowego oraz ochotnicy. Ciało 24-latka zostało znalezione we wtorek rano na terenie Banikowskiego Kotła po południowej stronie Tatr Zachodnich. Przekazano je słowackim policjantom.

Zobacz wideo Dlaczego?
Więcej o: