Niemcy. Strzelanina w supermarkecie w Schwalmstadt. Nie żyją dwie osoby

Trwa wyjaśnianie okoliczności strzelaniny, do której doszło w niewielkim niemieckim mieście Schwalmstadt, w kraju związkowym Hesja. Ogień otworzył tam 58-letni mężczyzna.

Do zdarzenia doszło we wtorek krótko po godz. 13 w supermarkecie w dzielnicy Treysa w Schwalmstadt. Jak podała policja, 58-latek miał oddać strzał w kierunku 53-letniej kobiety, a potem skierować broń na siebie. Oboje zginęli.

Wykluczono udział innych osób.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Na razie nie wiadomo, dlaczego mężczyzna zdecydował się na taki krok. Niemieckie media informują o przeszukaniach w mieszkaniu sprawcy. Nie wiadomo także, czy cokolwiek łączyło go z ofiarą.

Zobacz wideo Ceny paliwa wystrzeliły w górę. Niektórzy kierowcy tracą cierpliwość

Potrzebujesz pomocy?

Jeśli w związku z myślami samobójczymi lub próbą samobójczą występuje zagrożenie życia, w celu natychmiastowej interwencji kryzysowej, zadzwoń na policję pod numer 112 lub udaj się na oddział pogotowia do miejscowego szpitala psychiatrycznego.

Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Centrum Wsparcia dla Osób w Stanie Kryzysu Psychicznego pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują specjaliści Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: