Ukraińcy złapali rosyjskiego snajpera. Okazał się nim 20-letni rodak z regionu Żytomierza

Siły Zbrojne Ukrainy schwytały rosyjskiego snajpera. Ku zdziwieniu wojskowych okazało się, że zaledwie 20-letni żołnierz sam urodził się w regionie Żytomierza.

W poniedziałek 6 czerwca Centrum Komunikacji Strategicznej przekazało informację o schwytaniu snajpera walczącego po stronie Rosji. Na Telegramie zostało udostępnione zdjęcie jeńca. 

Zobacz wideo Jak mogą wyglądać dalsze działania Rosjan? Pytamy eksperta

Siły Zbrojne Ukrainy schwytały rosyjskiego snajpera. Okazał się nim rodak spod Żytomierza

"Żołnierze 95. Oddzielnej Brygady Szturmowej Sił Zbrojnych Ukrainy złapali rosyjskiego snajpera i jakie było ich zdziwienie, gdy dowiedzieli się, że jest ich rodakiem z Żytomierza" - czytamy w komunikacie.

Maksim Gerbownik urodził się w miejscowości Powcz (obwód żytomierski) 29 maja 2002 roku. Schwytany mężczyzna skończył więc niedawno 20 lat. 

Więcej aktualnych wiadomości dotyczących wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

 Ślub. Zdjęcie ilustracyjneRosjanie uciekają przed wojną. Przechwycono rozmowę o fikcyjnych ślubach

Rosja. Nazwiska żołnierzy zabitych w Ukrainie są tajemnicą państwową

Rosyjskie ministerstwo obrony rzadko publikuje informacje o stratach poniesionych w trakcie inwazji na Ukrainę. Niedawno serwis internetowy 60.ru z Pskowa opublikował listę poległych żołnierzy, opierając się na danych z otwartych źródeł. Sprawą zajął się kaliningradzki sąd, który uznał, że takie dane w okresie pokoju i tak zwanych "specjalnych operacji" są objęte tajemnicą.

Niezależni komentatorzy przypomnieli, że właśnie z tego powodu, żeby ukryć informacje o stratach, Kreml nie chce swoich działań na Ukrainie nazywać "wojną" i nie ogłosił stanu wojny. Po orzeczeniu sądu w Kaliningradzie portale, które publikowały informacje o poległych żołnierzach, usunęły je ze swoich stron.

Swiatłana Cichanouska podczas rozmowy z Markiem FeiginemCichanouska: Łukaszenka wydał rozkaz o ataku, sprzeciwiło się dowództwo

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: