"Są dobre wiadomości". Szef obwodu sumskiego: Rosjanie ostrzelali własne terytorium

Szef obwodu sumskiego Dmytro Żywycki podaje, że rosyjskie wojsko ostrzelało własne terytorium. Ucierpieć miała infrastruktura w miejscowości blisko granicy z Ukrainą. Zniszczenia we wsi Tiotkino potwierdziły władze obwodu kurskiego.

O ostrzelaniu przez Rosję własnego terytorium Dmytro Żywycki poinformował w komunikacie dotyczącym sytuacji w obwodzie sumskim, który graniczy z Federacją Rosyjską.

Rosjanie mieli ostrzelać własne terytorium. Żywycki: Dobre wiadomości

"Są dobre wiadomości od wroga. Rosjanie kontynuują walkę na własnym terytorium" - napisał Żywycki. Szef obwodu poinformował, że w wyniku ostrzału miejscowości Tiotkino zniszczone zostały domy, linia kolejowa i fabryka.

Zobacz wideo Ozdoba: Prof. Krystyna Pawłowicz to na pewno barwna postać

Portal Pravda z kolei cytuje gubernatora obwodu kurskiego Romana Satrowojta, który w komunikacie potwierdził, że w miejscowości doszło do zniszczeń. Gubernator poinformował, że ucierpiał most i lokalne przedsiębiorstwa. Dziennikarze portalu przypominają, że już wcześniej Starowojt informował o ostrzeliwaniu rosyjskich miejscowości przygranicznych. W maju komunikaty na ten temat pojawiły się kilkukrotnie. Za każdym razem o ataki oskarżano stronę ukraińską. 

Na zdjęciu: Szczegóły dot. techniki artyleryjskiej są narysowane na ścianie w domu w pobliżu linii frontu w obwodzie donieckim, wschodnia Ukraina, czwartek, 2 czerwca 2022 r.Siewierodonieck - zaciekłe walki o miasto. "Jest przerażająco, jak w grze"

W weekend mer Mariupola Petro Andriuszczenko poinformował z kolei, że do rosyjskiego ostrzału doszło w Doniecku. W tym przypadku również odpowiedzialnością za atak obarczono Ukraińców. 

Sytuacja na wschodzie Ukrainy

Trwa 103. doba rosyjskiej agresji na Ukrainę - najaktywniejsze walki odbywają się w Donbasie. W popołudniowym komunikacie ukraiński sztab generalny poinformował, że Rosjanie skupiają się na przejęciu kontroli nad Siewierodonieckiem i blokowaniu ukraińskiego wojska w miejscowości Lisiczańsk. Ukraińcy mają udaremniać próby uzyskania kontroli nad trasą Bachmut-Siewierodonieck. 

Sytuacja na froncie w Donbasie. Stan na 5 czerwcaUkraińcy zaskoczyli. Zaatakowali tam, gdzie mieli się cofać

Więcej o: