Rosjanie okradają się nawzajem ze skradzionego w Ukrainie sprzętu. "Żona Wowy wzięła mikrofalówkę"

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy opublikowała nagranie rozmowy, z której wynika, że w Rosji powstają "centra logistyczne" do dystrybucji łupów skradzionych przez żołnierzy Putina. Rodziny żołnierzy rozkradają telewizory.

To nie pierwszy raz, kiedy Ukraińcy informują o ogromnej skali kradzieży dokonywanych przez rosyjskich żołnierzy podczas wojny. Z rozmowy, którą przechwyciła Służba Bezpieczeństwa Ukrainy, wynika, że w Rosji łupy mają trafiać do nieformalnych "centrów logistycznych". Jednak tutaj także problemem są zachłanność i nieuczciwość, na które skarży się w rozmowie z mężem jedna z kobiet prowadzących takie punkty.

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Donbas Arena kiedyś i dziś. Jak wygląda stadion, na którym były rozgrywane mistrzostwa Europy w 2012?

Sytuacja na froncie w Donbasie. Stan na 5 czerwcaUkraińcy zaskoczyli. Zaatakowali tam, gdzie mieli się cofać

Rosjanie otwierają "centra logistyczne" z łupami z Ukrainy

 Kobieta, nagrana przez SBU, skarży się mężowi, że towar z "centrum logistycznego" jest rozkradany przez rodziny żołnierzy.

- Wczoraj żona Wowy wzięła mikrofalówkę, wentylator, młynek do kawy, multicooker… tak właśnie jest - skarży się na nagraniu Rosjanka. Wyraźnie narzeka na nieuczciwość swoich rodaków.

- Wowa przywiózł z Ukrainy cztery telewizory, trzy w pudełkach i jeden bez pudełka. Ten bez pudełka podarowano jego żonie, a tych trzech pozostałych nie ma. Pewnie zabrał je ten łajdak, który już dwa razy tak się zachował. Wyjaśnij to z nim - mówi do męża.

Ukraińska Służba Bezpieczeństwa skomentowała nagranie słowami:

Na zdjęciu: Szczegóły dot. techniki artyleryjskiej są narysowane na ścianie w domu w pobliżu linii frontu w obwodzie donieckim, wschodnia Ukraina, czwartek, 2 czerwca 2022 r.Siewierodonieck - zaciekłe walki o miasto. "Jest przerażająco, jak w grze"

"Podobno Rosjanie nie mogą przeżyć dnia bez kradzieży nawet w drugim etapie wojny. Oczywiście w ten sposób spieszą się z gromadzeniem dóbr dla siebie i swoich potomków. Z powodu sankcji wszystkie te towary wkrótce znów staną się w Rosji towarem luksusowym" - czytamy na Facebooku.

****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: