Kliczko: W Kijowie doszło do kilku eksplozji. W okolicach dworca widać słup dymu

Wczesnym rankiem w niedzielę doszło do eksplozji w Kijowie. Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Jedna osoba trafiła do szpitala.

Do eksplozji doszło w dzielnicach Darnica i Dnieprowska. W mieście ogłoszono alarm przeciwlotniczy. Witalij Kliczko, mer Kijowa, informuje, że na miejscu pracują służby ratownicze. Według portalu Pravda, w rejonie dworca kolejowego w Darnicy widać słup dymu.

Eksplozje w Kijowie. Jedna osoba trafiła do szpitala

Kliczko przekazał na Telegramie, że na chwilę obecną nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. Jedna poszkodowana osoba trafiła do szpitala. 

Zobacz wideo Jak mogą wyglądać dalsze działania Rosjan? Pytamy eksperta

Łesia Wasylenko, deputowana do Rady Najwyższej, poinformowała na Twitterze, że zestrzelono kilka rakiet, wybuchł pożar i słychać było eksplozje. 

Dziennikarka Olga Tokariuk podaje, że do eksplozji doszło w gęsto zaludnionych dzielnicach stolicy. Zwraca uwagę, że w ostatnich tygodniach do Kijowa wróciło wielu mieszkańców

W nocy siły rosyjskie dokonały ataku rakietowego na Kramatorsk w obwodzie donieckim na Ukrainie. Jak informuje mer miasta Ołeksandr Honczarenko, nie ma na razie informacji o ofiarach. Celem ataku były dwa zakłady przemysłowe.

Papież Franciszek podczas spotkania z dziećmi Chłopiec z Ukrainy poprosił Franciszka, by ten odwiedził jego kraj

Więcej o: