Słowacja. Zderzenie pociągu z lokomotywą. 74 osoby ranne

Na Słowacji doszło do zderzenia pociągu z lokomotywą. W wyniku wypadku 74 osoby zostały ranne. Stan czterech z nich jest ciężki.

Do zdarzenia doszło w piątek 3 czerwca między miejscowością Varin a Vrútky. W pociąg pasażerski, który zepsuł się pod Żyliną, uderzyła lokomotywa, która jechała pomóc - poinformował portal Aktuality.sk Tomáš Kovác, rzecznik Słowackiej Spółki Kolejowej.

Słowacja. Zderzenie pociągu z lokomotywą. 74 osoby ranne

W akcji ratunkowej brało udział 21 zastępów straży pożarnej z Martina, Żyliny, Trenczyna. Według ustaleń policji w pociągu znajdowało się około 100 osób.

- W incydencie ranne zostały łącznie 74 osoby. Hospitalizowano 34 poszkodowanych, a stan zdrowia czterech wymaga operacji - powiedział Dušan Krkoška, dyrektor specjalistycznego szpitala w mieście Martin.

- Przywiezieni do nas pasażerowie doznali głównie siniaków brzucha i klatki piersiowej podczas uderzenia, jeden z pacjentów doznał prostego złamania. Leczyliśmy też jednego z maszynistów. Doznał wstrząsu mózgu - poinformował rzecznik prasowy Szpitala Uniwersyteckiego w Żylinie.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Pożar centrum biznesowego w Moskwie Pożar w Moskwie. Ludzie uwięzieni w budynku centrum biznesowego

Śledztwo w sprawie wypadku

Na miejsce zdarzenia przybyli minister transportu Andrej Doležal i minister spraw wewnętrznych Roman Mikulec. Minister zdrowia Vladimír Lengvarský sprawdził sytuację w szpitalach, w których przebywają ranni. Polityk poinformował, że ofiary mają zapewnioną opiekę medyczną. 

Przyczyny wypadku nie są znane. Będą przedmiotem dalszego śledztwa. Spółka Kolejowa Słowacji nie chce spekulować na ich temat. 

Germany Train Crash W Bawarii wykoleił się pociąg. "Wielu rannych", wzrósł bilans ofiar

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: