Pożar w Moskwie. Ludzie uwięzieni w budynku centrum biznesowego

Pożar centrum biznesowego "Grand Setun Plaza" w Moskwie - informuje rosyjska agencja TASS. Trwa akcja ratunkowa, w budynku uwięzieni są ludzie.

Centrum biznesowe "Grand Setun Plaza" znajduje w zachodniej części Moskwy. Rosyjskie media informują, że płoną cztery piętra budynku. Służby pożarowe ogłosiły piąty, najwyższy stopień alarmowy.

Rosyjskie Ministerstwo Sytuacji Nadzwyczajnych, podaje, że według wstępnych szacunków powierzchnia pożaru wynosi 1000 metrów kwadratowych. Ogień gasi, według władz miasta, ponad 340 strażaków z pomocą 100 jednostek sprzętu i trzech śmigłowców.

Agencja TASS podała, że na szóstym i siódmym piętrze centrum biznesowego wciąż są uwięzieni ludzie.

Z kolei Interfax informuje, że część infrastruktury centrum biznesowego Grand Setun Plaza wykonana jest z "syntetycznych, przestarzałych materiałów o niskiej odporności na ogień", dlatego w budynku i okolicy unosi się gęsty dym.

Ratownicy medyczni udzielili pomocy dwóm poszkodowanym osobom. Jedna miała problemy z oddychaniem z powodu dużego zadymienia, jej życiu nic nie zagraża. Druga poszkodowana osoba zgłosiła się z oparzeniem ręki. Udzielono jej pomocy na miejscu. Trwa akcja ratunkowa

- powiedziała cytowana przez Interfax Anastasia Rakova, zastępca mera Moskwy ds. Rozwoju Społecznego.

Więcej aktualnych informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Więcej o: