Siewierodonieck. Ukraińcy złapali Rosjan w zasadzkę. "Rosyjskie dowództwo jest w szoku"

Doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego poinformował, że ukraińscy żołnierze urządzili zasadzkę w Siewierodoniecku. "Uwięziliśmy wojska rosyjskie, udając, że poddajemy miasto" - przekazał Ołeksij Arestowicz.
Zobacz wideo Jak mogą wyglądać dalsze działania Rosjan? Pytamy eksperta

Od kilkunastu dni trwają ciężkie walki o Siewierodonieck w obwodzie ługańskim. Jak poinformował Ołeksij Arestowicz, ukraińskim żołnierzom udało się przechytrzyć Rosjan i urządzić zasadzkę. "W Siewierodoniecku uwięziliśmy wojska rosyjskie, udając, że poddajemy miasto" - przekazał doradca prezydenta Wołodymyra Zełenskiego, dodając, że "teraz rosyjskie dowództwo jest w szoku".

"[Rosjanie - red.] Donosili już o zdobyciu miasta, kiedy nasze wojska rozpoczęły zaciekły kontratak (...) mimo ich przewagi w lotnictwie i artylerii" - podkreślił Arestowicz. "Nasze oddziały wykazują niesamowitą odwagę, a dowódcy wykazują umiejętności taktyczne. Toczą się bardzo zacięte walki. Rosyjskie dowództwo rzuca teraz wszystkie dostępne siły do utrzymania  Siewierodoniecka" - zaznaczył.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Wojna w Ukrainie. Sytuacja na froncie

Ukraińscy żołnierze zmusili siły rosyjskie do przejścia do obrony w rejonie Krzywego Rogu - poinformował w wieczornym komunikacie Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy. Żołnierze musieli się wycofać na nieprzygotowane pozycje. Siły rosyjskie ostrzelały obiekty cywilne w rejonach wsi Szyroke, Łepetycha, Szewczenkowe i Osokoriwka.

W Siewierodoniecku i Łysyczańsku Rosjanie ostrzeliwali pozycje wojsk ukraińskich, a także cele cywilne. Koło miejscowości Boriskowo przeprowadzili nieudane natarcie, a także ataki lotnicze. W obwodzie donieckim wojska rosyjskie prowadziły ostrzał moździerzowy, artyleryjski, a także rakietowy. Trwają walki w okolicach miasta Bachmut. W rejonie Charkowa ostrzeliwano z kolei obiekty cywilne w miejscowościach Cyrkuny, Stara Hnylyca, Peremoha i Staryj Sałtiw.

Ukraiński Sztab Generalny poinformował też, że żołnierze białoruscy minują drogi i mosty w strefie przygranicznej z Ukrainą i Polską w obwodzie brzeskim.

Więcej o: