Wojna w Ukrainie. Ukraińscy spadochroniarze wysadzili rosyjski pojazd opancerzony [WIDEO]

Ukraińskim wojskom udało się zniszczyć kolejny rosyjski pojazd opancerzony. Tym razem jednostka okupanta wjechała na minę, pozostawioną w tym miejscu wcześniej przez ukraińskie siły. Moment wysadzenia zarejestrowano na nagraniu, które opublikowały Oddziały Szturmowe Sił Zbrojnych Ukrainy.

Lwowscy spadochroniarze wysadzili w powietrze rosyjski pojazd opancerzony VDV BTR-D - poinformowały na Facebooku Oddziały Szturmowe Sił Zbrojnych Ukrainy. "Jest to jednostka inżynieryjno-saperska 80. oddzielnej powietrznodesantowej brygady szturmowej Sił Zbrojnych Ukrainy, która z góry przygotowała dla nich różne niespodzianki w postaci obszarów zaminowanych" - czytamy w komunikacie Ukraińskich Sił Zbrojnych. 

Zobacz wideo Pomoc Ukrainie. 1,3 mln ładunku, w tym haubice M777, zostało wysłane z Kanady do Europy

Wybuch pojazdu został zarejestrowany na nagraniu, które następnie zostało opublikowane w mediach społecznościowych. Rosyjski pojazd po wjechaniu na minę najprawdopodobniej uległ zniszczeniu lub został poważnie uszkodzony.  

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl

Wojna w Ukrainie. Najnowsze informacje z frontu 

Miejscowe ukraińskie władze poinformowały, że siły rosyjskie zajęły większą część Siewierodoniecka. Jak napisano w porannym raporcie Sztabu Generalnego, Rosjanie prowadzą szturm w południowej, północnej i wschodniej części miasta.

Rakiety batalistyczne RS-24 JarsRosyjskie agencje: Rosja rozpoczęła ćwiczenia sił nuklearnych

Dodano, że umacniają też swoje pozycje w centrum Siewierodoniecka. Rosyjska armia szturmuje ponadto w kierunku Bachmutu w Donbasie. Ostrzeliwuje za pomocą artylerii, ale też lotnictwa szereg odcinków frontu na wschodzie, ale też południu Ukrainy.

W nocy prezydent Wołodymyr Zełenski informował, że ukraińska armia odnosi pewne sukcesy na kierunku chersońskim. Odzyskała też niektóre terytoria w obwodzie charkowskim. Siły Zbrojne Ukrainy powstrzymują także ataki okupantów w obwodzie zaporoskim. Tam, jak mówił, główne kierunki to Hulajpole i Orichowe. Ponadto na Morzu Czarnym rosyjska flota wciąż prowadzi blokadę żeglugi statków handlowych z ukraińskich portów.

Wołodymyr ZełenskiWołodymyr Zełenski: Musimy mieć broń o zasięgu do 120-140 kilometrów

********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: