USA. Strzelanina podczas rozdania dyplomów w Nowym Orleanie. Nie żyje jedna osoba, są ranni

Do strzelaniny doszło podczas wtorkowej ceremonii rozdania dyplomów na zakończenie roku akademickiego na Xavier University w Luizjanie. Według wstępnych informacji nie żyje jedna osoba, a dwie zostały ranne.

Strzelanina miała miejsce na Xavier University w Luizjanie, podczas ceremonii rozdania dyplomów na zakończenie roku akademickiego. Zgromadzili się tam absolwenci Morris Jeff High School.

USA. Strzelanina podczas ceremonii rozdania dyplomów. Nie żyje starsza kobieta

Jak informuje policja z Nowego Orlenu, w wyniku strzelanina zmarła starsza kobieta. Nie podano, czy ofiara była jedną z nauczycielek, czy też pojawiła się na uroczystości u kogoś bliskiego. 

Dwie inne osoby trafiły do miejscowego szpitala. Podejrzany o dokonanie zbrodni został zatrzymany. Skonfiskowano również kilka sztuk broni.

Więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

- Po raz drugi w tym sezonie maturalnym w Luizjanie przemoc z użyciem broni zepsuła ekscytujący dzień świętowania absolwentom szkół średnich, ich rodzinom i nauczycielom. Mam nadzieję, że wszyscy mieszkańcy Luizjany przyłączą się do mnie w modlitwie za ofiary tych bezsensownych aktów przemoc - powiedział miejscowej stacji KATC gubernator stanu Luizjana John Bel Edwards.

USA. Strzelanina w Teksasie. Uzbrojony napastnik zastrzelił 19 uczniów

To kolejna strzelanina w USA na przestrzeni zaledwie tygodnia. 24 maja 2022 doszło do masakry w szkole podstawowej w Uvalde w stanie Teksas. Uzbrojony napastnik zastrzelił 19 uczniów i dwie nauczycielki. Sprawca zginął na miejscu. 

Strzelanina wywołała w USA kolejną debatę na temat dostępu do broni. Sprawca masakry w Uvalde legalnie kupił dwa półautomatyczne karabiny AR-15 i setki sztuk amunicji zaledwie kilka dni po swoich osiemnastych urodzinach. Lokalne władze przyznały, że policjanci zbyt długo zwlekali z wkroczeniem do klasy, w której sprawca dokonywał masakry, ponieważ obawiano się, że zostaną zastrzeleni.Napastnik został zastrzelony dopiero wtedy gdy na miejsce przybyły specjalne jednostki policji.

19 maja doszło z kolei do innej strzelaniny - na terenie kampusu Southeastern Louisiana University. W wyniku tego zdarzenia ranne zostały cztery osoby.

Zobacz wideo Czy polskie szkoły powinny uczyć obsługi broni? Pytamy posłankę Dziemianowicz-Bąk
Więcej o: