Siewierodonieck. Eksplozja przerwała wypowiedź kobiety. Pocisk najprawdopodobniej trafił w dom [WIDEO]

Do mediów społecznościowych trafiło nagranie z Siewierodoniecka w Ukrainie. Gdy mieszkanka miasta rozmawiała z reporterem, doszło do eksplozji. Z nagrania wynika, że pocisk najprawdopodobniej uderzył w budynek.

Sytuacja w Siewierodoniecku jest bardzo trudna. Walki toczą się nie tylko na obrzeżach, ale też w środku miejscowości. - Miasto jest w zasadzie bezwzględnie niszczone blok po bloku - powiedział burmistrz Siewierodoniecka Ołeksandr Striuk cytowany przez "The Independent".

Zobacz wideo Pomoc Ukrainie. 1,3 mln ładunku, w tym haubice M777, zostało wysłane z Kanady do Europy

Wojna w Ukrainie. Eksplozja przerwała rozmowę reportera z mieszkanką Siewierodoniecka

Do mediów społecznościowych trafiło nagranie rozmowy reportera z mieszkanką Siewierodoniecka. Kobieta relacjonowała, że Rosjanie przeszukują miasto w celu znalezienia osób, które służą ukraińskiej armii. Jak mówiła, w jej bloku nikt taki nie mieszka, a znajdują się w nim wyłącznie cywile.

Podczas wypowiedzi kobiety w tle zarejestrowanego nagrania słychać nadlatujący pocisk. Po chwili dochodzi do eksplozji, która przerywa rozmowę. Pocisk najprawdopodobniej trafił w budynek, w którym mieszka kobieta i towarzysząca jej podczas rozmowy matka. Nie wiadomo, w jakim są stanie są mieszkanki Siewierodoniecka po nagranym ataku. 

Pismo urzędników do mieszkańców Kirowa z 17 maja 2022 rokuRosja. Władze Kirowa kazały ludziom opróżnić piwnice, by zrobić schrony

Trudna sytuacja w Siewierodoniecku. "Większość mieszkańców ukrywa się w piwnicach i schronach"

Burmistrz Siewierodoniecka Ołeksandr Striuk w rozmowie z Associated Press poinformował o trudnej sytuacji w Siewierodoniecku.  - Cywile umierają od bezpośrednich ataków, od ran odłamkowych i pod gruzami zniszczonych budynków, ponieważ większość z nich ukrywa się w piwnicach i schronach - mówił.

Minister Błaszczak podczas uroczystego przywitania w SeuluWielkie zakupy MON. Deklaracje i umowy jedna za drugą

Dodał również, że miasto pozbawiono elektryczności, a jego mieszkańcy pilnie potrzebują wody, żywności i lekarstw. - Są zapasy żywności na kilka dni, ale problem polega na tym, jak je rozprowadzić - mówił.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Rosjanie zajęli połowę Siewierodoniecka i koncentrują swoje wysiłki na zdobyciu całego miasta. Rosyjskie wojsko ostrzeliwuje również pozycje ukraińskiej armii na innych odcinkach frontu w Donbasie. Oprócz Siewierodoniecka Rosjanie prowadzą też szturm w kierunku Bachmutu, Toszkiwki i Komyszuwachy. 

Ukraiński czołg. Zdjęcie ilustracyjne.Siewierodonieck zajęty w połowie przez Rosjan. "Nie ma ryzyka otoczenia miasta"

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: