Filmik kompromitujący "kadyrowców". Walczą z sosnami, w tle muzyka z Happy Tree Friend [WIDEO]

"Kadyrowcy" walczący na miecze, ostrzeliwujący sosny w lesie i tańczący w rytm wystrzałów z karabinów. To nie żart, a filmik nagrany i wyreżyserowany przez samych żołnierzy z formacji zbrojnej Ramzana Kadyrowa, przywódcy Czeczenii, wspierającego swoimi oddziałami Rosję w wojnie z Ukrainą. Kompromitujące nagranie zostało zdobyte przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy, która dodała do filmiku muzykę pasującą do "popisów" żołnierzy.

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy uzyskała dostęp do numeru telefonu jednego z "kadyrowców", którzy przyjechali z Czeczenii do Ukrainy walczyć po stronie Rosji. Na telefonie żołnierza znajdował się filmik, na którym wojskowi udają walkę na froncie, w rzeczywistości strzelają do drzew.

Zobacz wideo Dyner (PISM): Wciąż nie wiemy, co siedzi w głowach najwyższych elit władzy Federacji Rosyjskiej [Q&A Gazeta.pl]

"Kadyrowcy" walczą z sosnami. Kompromitujący filmik opublikowała SBU

 "Zamiast walczyć z ukraińskimi obrońcami, ta 'piechota Putina' bohatersko walczy z sosnami w lasach obwodu ługańskiego" - kpi z "kadyrowców" SBU. Do kompromitującego filmu Służba Bezpieczeństwa Ukrainy podłożyła piosenkę wykorzystaną w kreskówce "Happy Tree Friends". Po kilkunastu sekundach "walki z sosnami" oraz bitwy na miecze, a nawet krótkiego pokazu tańca jednego z żołnierzy w rytm wystrzeliwanych z karabinu kul, na filmiku widzimy prawdziwą walkę ukraińskich żołnierzy na froncie, którzy bombardują czołg okupanta.  

Rosja wysłała na Ukrainę Czeczenów z wyrokami

Rosja wysłała na Ukrainę Czeczenów z wyrokami karnymi - poinformował portal "Meduza". Według dziennikarzy "Meduzy" z 953 Czeczenów, którzy pojechali walczyć na terytorium Ukrainy, ponad 100 wciąż jest w okresie odbywania kary.

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl

Niezależni rosyjscy dziennikarze ustalili, że jeden z czeczeńskich żołnierzy został skazany za machlojki finansowe i powinien przebywać w kolonii karnej. Inny został skazany na karę przymusowej pracy i do zakończenia wyroku nie wolno mu było opuszczać Rosji.

Wcześniej rosyjski niezależny portal "Projekt" ustalił dane 166 rosyjskich dowódców walczących na terytorium Ukrainy. Dziennikarze portalu napisali, że tylko 23 procent z nich ma doświadczenie bojowe, część zalega z opłatami za usługi komunalne, ma niezapłacone alimenty i mandaty drogowe, a pięciu stawało przed sądem administracyjnym.

 ********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: