Wojna w Ukrainie. Mer Mariupola: Pod ruinami każdego budynku jest od 50 do 100 ciał

Mer Mariupola Wadym Bojczenko powiedział, że pod ruinami niemal każdego budynku w mieście znajdowane są ciała od 50 do 100 osób. Według niego Rosjanie całkowicie zniszczyli ponad tysiąc bloków mieszkalnych.

Wadym Bojczenko powiedział o tym w ukraińskiej telewizji. Słowa mera przytacza na Telegramie Rada Miejska Mariupola. Bojczenko poinformował, że rosyjscy okupanci kradną wyposażenie miejskich szkół. Wymienił m.in. komputery, projektory i tablice interaktywne. Stwierdził, że skradziony sprzęt wysyłany jest do rosyjskich szkół. 

Zobacz wideo Pomoc Ukrainie. 1,3 mln ładunku, w tym haubice M777, zostało wysłane z Kanady do Europy

Mer Mariupola: Pod gruzowiskiem każdego budynku jest od 50 do 100 ciał 

Według lokalnych władz pod gruzami praktycznie każdego zniszczonego budynku znajdowanych jest od 50 do 100 nieżyjących mieszkańców Mariupola. Rosjanie w ciągu dwóch miesięcy mieli zniszczyć ponad 1000 bloków mieszkalnych. 

Ursula von der LeyenKomisja Europejska o nowelizacji ustawy o SN. "Pozytywny ruch"

Bojczenko ponownie ostrzegł, że w mieście mogą rozprzestrzeniać się groźne choroby zakaźne. W niedzielę mówił o tym w wideo w mediach społecznościowych. - Nie działa kanalizacja, nie są sprzątane śmieci. Jesteśmy u progu lata, będzie coraz cieplej. Nasi medycy ostrzegają przed zagrożeniem, które może pojawić się wkrótce. Chodzi o choroby zakaźne, czerwonkę, dżumę, które mogą zabrać życie wielu mieszkańców miasta - zwracał uwagę. 

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl.

Kilka dni temu Światowa Organizacja Zdrowia ostrzegła przed możliwą epidemią cholery na niektórych ukraińskich terytoriach. Chodzi właśnie przede wszystkim o bardzo zniszczony Mariupol. 

Bojczenko poinformował także, że w Mariupolu, de facto w roli zakładników, przetrzymywanych jest 100 tysięcy mieszkańców. Przed rosyjską agresją miasto liczyło 400 tysięcy mieszkańców.

Olaf Scholz"FAZ": Scholz rujnuje wizerunek niemieckiej polityki. "Drażliwość, speszenie"

Więcej o: