Rosjanie ostrzelali samochód do ewakuacji ludzi. Hajdaj: Nie żyje francuski dziennikarz

Ukraińskie władze informują, że w wyniku rosyjskiego ostrzału zginął francuski dziennikarz Frederic Leclerc-Imhoff. Reporter znajdował się w opancerzonym samochodzie, przeznaczonym do ewakuacji mieszkańców obwodu ługańskiego.

Informację przekazał na Telegramie Serhij Hajdaj, szef administracji obwodu ługańskiego. Jak wynika z jego komunikatu, w poniedziałek opancerzony samochód miał zabrać 10 osób, mieszkańców obwodu na wschodzie Ukrainy. Odłamki rosyjskich pocisków, jak podaje Hajdaj, przebiły pancerz samochodu.

Zobacz wideo Jakie są oczekiwania Polski przed szczytem NATO w Madrycie?

Ukraina. Hajdaj: Rosjanie zabili francuskiego dziennikarza

W aucie przebywał Frederic Leclerc-Imhoff z francuskiej telewizji BFMTV. Reporter, który chciał zrobić materiał na temat ewakuacji, został ranny w szyję. Policjanta, który jechał razem z nim, uratował hełm. 

Hajdaj opublikował w Telegramie drastyczne zdjęcia, na których widać zakrwawione wnętrze pojazdu i popękaną przednią szyję. Na jednej z fotografii widać zwłoki leżące obok samochodu. "Składamy kondolencje rodzinie, przyjaciołom i współpracownikom zmarłego Frederica Leclerca-Imhoffa" - czytamy w kolejnym wpisie. Ewakuacja została wstrzymana. 

Rosjanie atakują obiekty cywilne. W ciągu doby ostrzelali 46 miast 

Rosjanie cały czas atakują obiekty cywilne. Ostrzeliwane są przede wszystkim miasta i miejscowości Donbasu. Rosyjskie pociski spadają także na obwód charkowski, mikołajowski i odeski.

Jak informują ukraińskie władze, w ciągu ostatniej doby Rosjanie ostrzelali 46 miast i miejscowości w obwodach donieckim i ługańskim. Uszkodzonych, bądź całkowicie zniszczonych zostało 67 obiektów cywilnych, głównie budynków mieszkalnych. Według wstępnych informacji w obwodzie donieckim zginęło 4 cywilów. Zeszłej doby rosyjskie pociski spadły na Charków. Uszkodziły tam m.in. jeden z budynków mieszkalnych.

Andrzej Duda - zdjęcie archiwalneAndrzej Duda w Egipcie: Mam tu misję zleconą przez prezydenta Żeleńskiego

Władze Mikołajowa na południu kraju poinformowały, że na skutek trwających od soboty rosyjskich ostrzałów miasta i obwodu uszkodzonych zostało co najmniej 15 obiektów cywilnych. Są doniesienia o ofiarach śmiertelnych. Rosyjskie rakiety spadły na obwód odeski. Tam celem ataku był niedziałający most przez Liman Dniestru.

Sędzia Waldemar ŻurekKolejne zarzuty dyscyplinarne dla sędziego Żurka. "To białoruskie metody"

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Rosjanie ostrzelali samochód do ewakuacji ludzi. Hajdaj: Nie żyje francuski dziennikarz
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl