Wojna w Ukrainie. Samochód pułapka wybuchł w centrum Melitopola. Są ranni

W poniedziałek w centrum Melitopola doszło do eksplozji. Jak poinformował Władimir Rogow, członek kolaboracyjnych władz, rano w mieście w obwodzie zaporoskim doszło do wybuchu samochodu pułapki.

Eksplozja miała miejsce około godz. 7.40 rano w Melitopolu. Agencja RIA podała, że eksplodował samochód zaparkowany przed budynkiem lokalnego ratusza.

Władimir Rogow, członek kolaboracyjnych władz na swoim kanale w serwisie Telegram napisał, że podejrzewa się, że eksplozja to efekt działania "ukraińskiej grupy sabotażystów".

- Dwie osoby zostały ranne, to młodzi ludzie - chłopak i dziewczyna - przekazała w poniedziałek na antenie kanału telewizyjnego "Rosja 24" Galina Danilczenko, umieszczona przez okupantów na stanowisku mera Melitopola.  -Teraz są w szpitalu miejskim, ich stan jest stabilny. Mają ranyod odłamków, urazy kończyn, ale zapewniono im niezbędną opiekę medyczną - dodała, cytowana przez agencję Interfax.

Jak poinformowała ukraińska telewizja Espreso, powołując się na lokalne doniesienia, w efekcie wybuchu ranna została "siostrzenica kolaboranta Jewgjenija Bałyckiego".

Więcej informacji o wojnie w Ukrainie na głównej stronie Gazeta.pl

Zobacz wideo Jakie są szanse, że Ukraina odzyska ziemie z 2014 roku? [Q&A Gazeta.pl]

Wojna w Ukrainie. W Melitopolu Ukraińcy zorganizowali manifestację

W okupowanym przez Rosjan Melitopolu w obwodzie zaporoskim Ukraińcy wyszli w niedzielę na ulice z transparentami. Zaśpiewali też ukraiński hymn. Na transparentach widniały hasła przeciwko rosyjskiej okupacji. Manifestacja rozpoczęła się w jednym z tamtejszych parków.

Na zdjęciach i nagraniach zamieszczonych w internecie widać grupę około kilkudziesięciu osób z transparentami, flagami oraz żółto-niebieskimi wstążkami.

Kilka dni temu w Melitopolu pojawiły się informacje i zaproszenia na protest. Znana była tylko jego godzina i data, a miejsce spotkania do ostatniej chwili utrzymywano w tajemnicy.

Więcej o: