Ukraina. Zdjęcie rosyjskiego czołgu niczym mem. "Operacja zakończona. Uratowali kolejne dywany"

Anton Heraszczenko, doradca szefa ukraińskiego MSW, opublikował zdjęcie pokazujące "sukces" Rosjan. Na fotografii widać, jak żołnierz wywozi jakieś przedmioty czołgiem. "Operacja zakończona. Uratowali kolejne dywany" - stwierdził uszczypliwie Heraszczenko.

u

Zobacz wideo Co się dzieje w Ukrainie? Pytamy w 3. miesiące od ataku Rosji [Q&A Gazeta.pl]

95 dni temu Rosja napadła na Ukrainę. Rosyjscy żołnierze gwałcą, torturują i mordują ukraińską ludność cywilną, a także kradną i wywożą do siebie wszystko, co się da. Służbie Bezpieczeństwa Ukrainy udało się nawet przechwycić rozmowę wojskowego z żoną, podczas której przyznał się, że kradnie. Kobieta poprosiła go wówczas, aby kradł jeszcze więcej i przywiózł jej laptopa, trampki i garnitur w odpowiednim rozmiarze.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Ukraiński żołnierz (13.05.2022 r.)Ludmyła Denisowa: Rosjanie stosowali tortury i gwałty wobec jeńców

Sukces rosyjskich żołnierzy. "Uratowali kolejne dywany"

Innym przykładem może być splądrowanie elektrowni w Czarnobylu przed jej opuszczeniem. Rosjanie zabrali stamtąd komputery, ekspresy do kawy, czajniki, a nawet widelce, łyżki i talerze, które były na wyposażeniu. Powstała nawet parodia moskiewskiej parady z okazji Dnia Zwycięstwa. Na czołgach, które biorą w niej udział, znajdują się m.in. pralki, kuchenki czy lodówki.

Jedno ze zdjęć dokumentujących rosyjskie kradzieże zamieścił na Twitterze Anton Heraszczenko, doradca szefa ukraińskiego MSW. Na fotografii widać żołnierza w czołgu, który przewozi nim zupełnie niewojskowe przedmioty. Heraszczenko z przekąsem stwierdził, że ta operacja militarna, w której żołnierz brał udział, została zakończona, a Rosjanie "uratowali kolejne dywany".

Tymczasem Gwardia Narodowa Ukrainy opublikowała zdjęcie mężczyzny trzymającego kotka. "Ukraina jest w silnych i niezawodnych rękach!" - napisano, pokazują w ten sposób, że ojczyzny bronią nie tylko zawodowi żołnierze, ale także cywile, którzy jeszcze "wczoraj" robili coś zupełnie innego. "Ten, który wczoraj otworzył nowy salon fryzjerski, wywozi ludzi z Charkowa. Ten, który wczoraj naprawiał samochody, dziś przytula kota gdzieś na wschodzie" - dodano.

Wojna w Ukrainie, Mariupol. Rosyjski czołg z namalowaną litera 'Z', symbolem inwazjiZostała zgwałcona przez 15 wojskowych. "Masowe zbrodnie nawet w Rosji"

Więcej o: