Rosja. Organizacja pomagająca ofiarom przemocy domowej na liście "zagranicznych agentów"

Rosyjska organizacja pozarządowa "Women's Voice" od ponad 10 lat pomaga ofiarom przemocy domowej i prowadzi schronisko dla kobiet uciekających od przemocowych parterów. "Women's Voice" było finansowane przez Fundację Róży Luksemburg i z tego powodu rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości wpisało organizację na listę "zagranicznych agentów".

Rosyjskie Ministerstwo Sprawiedliwości uznało tomską organizację pozarządową "Women's Voice", która zajmuje się pomaganiem ofiarom przemocy domowej, za "zagranicznego agenta" - donosi portal meduza.io.  

Zobacz wideo Pandemia potęguje patologie. „Przemoc domowa to palący problem"

"Women's Voice" - rosyjska organizacja pozarządowa pomaga kobietom dotkniętym przemocą domową

"Women's Voice" powstało w 2009 roku. Od tego czasu pomaga w rozwiązywaniu problemów związanych z rodziną, małżeństwem oraz dzieciństwem. Organizacja zapewnia także pomoc prawną oraz społeczno-psychologiczną tomskim kobietom, a nawet tymczasowe schronienie dla kobiet i dzieci dotkniętych przemocą domową. Na stronie organizacji czytamy, że prowadzi projekty edukacyjne, mające na celu zapobieganiu przemocy domowej, promujące idee równości płci oraz podnoszące kompetencje rodzicielskie. 

Władimir PutinPutin postawi ultimatum Zachodowi? Felsztinski: NATO musi się zaangażować

Organizacja była finansowana przez Fundację Róży Luksemburg

"Women's Voice" była finansowana przez Fundację Róży Luksemburg, która jest zarejestrowana w Niemczech. Tatiana Dmitrieva, prezeska "Women's Voice" potwierdza, że organizacja była finansowana z funduszy zagranicznych, jednak jak podkreśla, "Women's Voice" nie jest zaangażowane w politykę - podaje portal riatomsk.ru.

Przeczytaj więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Według rosyjskiego prawa, organizacje finansowane przez zagraniczne organizacje muszą zostać zarejestrowane przez Ministerstwo Sprawiedliwości jako "agenci zagraniczni" - wyjaśnia portal news.vtomske.ru. "Women's Voice" ma prawo odwołać się do sądu od decyzji o wpisaniu jej na wspomnianą listę. 

Ukraina. Rosjanin okradł mieszkanie i zrobił sobie zdjęcie. 'Miłośnik selfie' został zidentyfikowanyRosjanin okradł mieszkanie i zrobił selfie. Zostawił zdjęcie na dywanie

********

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Zobacz wideo Dlaczego?
Więcej o: