Wojna w Ukrainie. Rosjanie wprowadzają "czas moskiewski" w okupowanym Chersoniu

W Chersoniu zamknięto granice dla sąsiednich obszarów Ukrainy. Będzie tam również obowiązywał czas moskiewski - przekazał Kirył Stremousow, przedstawiciel okupacyjnych władz miasta.

Według informacji przekazanych przez władze okupacyjne, region chersoński odizolował się od reszty Ukrainy. Przedstawiciel władz rosyjskich w Chersoniu - Kirył Stremousow podkreślał, że jest to spowodowane "względami bezpieczeństwa".

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wojna w Ukrainie. W Chersoniu będzie obowiązywał czas moskiewski

O zmianie czasu na moskiewski poinformował Kirył Stremousow. Przekazał również, że okupowany przez Rosję region "nie będzie już przechodził na czas zimowy, jak to zwykle ma miejsce w Ukrainie" - przywołuje słowa Stremusowa portal pravda.com.ua.

Wcześniej władze rosyjskie ogłosiły, że obwody chersońskie i zaporoskie zmieniły numery telefonów na rosyjski kod kierunkowy +7. Będą tam też wydawane paszporty Federacji Rosyjskiej w uproszczonej procedurze.

Wojna w Ukrainie. Zamknięte przejścia w Chersoniu

Kirył Stremousow przekazał, że przejścia graniczne z ukraińskimi obwodami Mikołajów i Dniepropietrowska są obecnie w Chersoniu zamknięte, jednak jest możliwość podróży z Chersonia na Krym lub do pozostałych kontrolowanych przez Rosję obszarów Zaporoża - przekazał przedstawiciel władz rosyjskich w rozmowie z Ria Novosti.

Aktualnie prawie cały obwód chersoński na południu Ukrainy jest okupowany przez wojska rosyjskie. Trasy wyjazdowe z Chersonia oraz z pozostałych miast w regionie od kilku tygodni są kontrolowane przez Rosjan. Administracja prorosyjska planuje zorganizować referendum w Chersoniu, które ma na celu stworzenie republiki, tak jak w państwach separatystów we wschodnich częściach Ukrainy.

Zobacz wideo Dlaczego?
Więcej o: