Ukraina. Rosjanin okradł mieszkanie i zrobił sobie zdjęcie. "Miłośnik selfie" został zidentyfikowany

Ukraińskiemu Ministerstwu Transformacji Cyfrowej udało się zidentyfikować Rosjanina, który ograbił jedno z mieszkań w Irpeniu. Nikita Tretiakow ukradł biżuterię oraz drobne kosztowności.

Rosyjscy żołnierze biorący udział w wojnie w Ukrainie często dokonują grabieży, a skradzione przedmioty wysyłają do kraju. Większości z nich najprawdopodobniej nie uda się zidentyfikować, jednak jeden z okupantów, który okradł mieszkanie w Irpeniu, zrobił sobie w nim zdjęcie. Dzięki temu ukraińskie służby będą mogły go namierzyć.

Zobacz wideo Jakie są szanse, że Ukraina odzyska ziemie z 2014 roku? [Q&A Gazeta.pl]

Ukraina. Rosjanin okradł mieszkanie i zrobił sobie w nim zdjęcie 

Jak donosi "Ukraińska Prawda", Rosjanin obrabował mieszkanie w Irpeniu, a o sprawie poinformowała Valeria, która jest właścicielka mieszkania. Kobieta znalazła zdjęcie mężczyzny wykonane Polaroidem na podłodze w jednym z pokoi. Rosyjscy żołnierze przebywali przez trzy miesiące w kompleksie mieszanym "Green Yard", w którym znajduje się mieszkanie Ukrainki. 

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl

- Nie było nas w mieście w czasie okupacji. Byli nasi sąsiedzi, którzy cały czas mieszkali w piwnicy - przekazała "Ukraińskiej Prawdzie" Valeria. Kobieta dodała, że z jej mieszkania zniknęło 10 sztuk złotej biżuterii oraz inne drobne kosztowności. Valeria planuje powiadomić o wszystkim policję

Żołnierze Donieckiej Republiki Ludowej (zdjęcie ilustracyjne)Ukraina. Trzech obcokrajowców w rękach separatystów. Grozi im kara śmierci

Mychaiło Fedorow: Minutę zajęło nam zidentyfikowanie "miłośnika selfie"

Do sprawy odniósł się Mychaiło Fedorow, szef Ministerstwa Transformacji Cyfrowej Ukrainy. Fedorow przekazał, że mężczyzna ze zdjęcia został już zidentyfikowany. Jest nim 26-letni Nikita Tretiakow, pochodzący z rosyjskiego Rostowa nad Donem - podaje "Radio Wolna Europa".

Władimir PutinRosja widzi szansę na wygranie wojny i chce wrócić pod Kijów?

"Oto przypadek. Opuszczone miasto Iprin; kobieta przypadkowo znalazła polaroid pod dywanem. Rosyjski żołnierz zrobił je, rabując jej mieszkanie. Minutę zajęło nam zidentyfikowanie 'miłośnika selfie' przez technologią AI. Nikita Tretiakow, 26 lat, Rostów nad Donem - szabrownik i zbrodniarz wojenny" - napisał na Twitterze Mychaiło Fedorow.

******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Zobacz wideo Dlaczego?
Więcej o: