Alaksandr Łukaszenka powołuje "milicję ludową". "To jest stan wojenny. Ale jak dotąd bez wojny"

Alaksandr Łukaszenka chce powołać "milicję ludową". Według informacji przekazanych przez ministra obrony Białorusi Wiktora Chrenina, ma to służyć obronie państwa, jeśli ktoś zdecyduje się zaatakować kraj.

Informację o stworzeniu "milicji ludowej" przekazano podczas konferencji prasowej ministra obrony Białorusi Wiktora Chrenina w ramach spotkania "Bezpieczeństwo wojskowe i obrona państwa", które odbyło się 27 maja na poligonie boryskowskim. Nagranie ze spotkania zostało opublikowane na kanale Telegram białoruskiego Ministerstwa Obrony.

Spotkanie Alaksandra Łukaszenki (L) i Władimira Putina (P) w SocziPutin i Łukaszenka żartują z sankcji. "Zachodowi należą się podziękowania"

Białoruś. W kraju powstanie "milicja ludowa"

Wiktor Chrenin poinformował, że Alaksandr Łukaszenka przekazał informację o utworzeniu "milicji ludowej" podczas spotkania, które odbyło się 26 maja i było poświęcone rozwojowi sił zbrojnych. Chrenin podkreślił, że kraj ma ludzi oraz niezbędne uzbrojenie, aby się bronić - informuje Ukrinform. - Odpowiedź Białorusi będzie adekwatna, jeśli ktoś przybędzie do naszej ziemi - przekazał Wiktor Chrenin.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Białoruskie media w propagandowym materiale pokazują ceny w PolsceBiałoruska TV o cenach w Polsce. "Wychodzą z oczami okrągłymi ze zdziwienia"

Białoruś. Łukaszenka powołał dowództwo operacyjne "Południe"

Prezydent Białorusi powiedział, że siły zbrojne kraju muszą natychmiast utworzyć Południowe Dowództwo Operacyjne - przekazał 26 maja Ukrinform. - Jeszcze przed utworzeniem dowództwa operacyjnego na południowej flance, wojsko białoruskie jest zmuszone do szybkiego wypracowania obrony tych granic - przekazał prezydent Białorusi.

Dodał również, że białoruskie wojsko jest zmuszone do szybkiego wypracowania "obrony tych granic" i przeprowadzenia ćwiczeń. - To jest stan wojenny. Ale jak dotąd bez wojny - przekazał Alaksandr Łukaszenka. Nagranie ze spotkania zostało opublikowane w serwisie Youtube agencji informacyjnej Belta.

 
Zobacz wideo Dlaczego?
Więcej o: