Wojna w Ukrainie. Szef policji: W ostrzale Charkowa zginęło pięciomiesięczne dziecko

W czwartkowym ostrzale Charkowa zginęło pięciomiesięczne dziecko - przekazał szef ukraińskiej policji. Jak dodał, tylko tego dnia w mieście z powodu działań Rosjan zginęło osiem osób, a kilkanaście zostało rannych.

"Armia rosyjska nadal zabija ukraińskie dzieci i eksterminuje ukraińskie rodziny" - napisał w czwartkowym poście na Facebooku szef ukraińskiej policji Ihor Kłymenko.

Jak dodał, kiedy rozpoczął się ostrzał w Charkowie, ulicą szli kobieta i mężczyzna z pięciomiesięcznym dzieckiem na rękach. Fala uderzeniowa wyrwała niemowlę z rąk ojca. 

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Mężczyzna zmarł natychmiast, kobieta trafiła do szpitala w ciężkim stanie. Później policja obwodu charkowskiego odnalazła ciało dziecka" - przekazał Kłymenko.

Według szefa ukraińskiej policji w wyniku czwartkowego ostrzału zginęło ośmiu mieszkańców Charkowa, a 17 osób zostało rannych.

"Naszym obowiązkiem jest pociągnięcie wroga do odpowiedzialności za jego zbrodnie. I zrobimy to. Z pewnością" - zapowiedział.

Zobacz wideo Rosyjski żołnierz Wadim Szyszymarin skazany na dożywocie za zabicie ukraińskiego cywila. W sądzie skonfrontowała się z nim wdowa

Wojna w Ukrainie. "Przed nami nadzwyczaj trudny, ale też długotrwały etap walk"

Według oceny ukraińskich władz sytuacja na froncie we wschodniej Ukrainie jest trudna. Trwają tam rosyjskie ataki i intensywne walki w wielu miejscach linii frontu.

Wiceminister obrony Hanna Malar przekazała, że w Donbasie rosyjskie wojsko próbuje otoczyć siły ukraińskie. Jak dodała, walki osiągnęły maksymalny stopień intensywności, a wróg szturmuje pozycje ukraińskich wojsk jednocześnie na kilku kierunkach.

- Przed nami nadzwyczaj trudny, ale też długotrwały etap walk. Musimy rozumieć, że to wojna, w związku z tym straty po naszej stronie są nieuniknione - zaznaczyła ukraińska wiceminister obrony.

Według informacji ukraińskiej armii bardzo trudna sytuacja panuje w okolicach Siewierodoniecka i na niewielkich fragmentach obwodu ługańskiego kontrolowanych przez Ukrainę. Trwają walki także o strategicznie ważną trasę Lisiczańsk - Bachmut.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: