Francuski milioner podejrzany o gwałt na nieletniej. Miał przetrzymywać kobiety w swoim mieszkaniu

Francuscy śledczy badają sprawę gwałtu i handlu ludźmi, którego miał dopuścić się 75-letni milioner Jacques Bouthier. Według tamtejszych mediów w ubiegłym roku na policję miała zgłosić się kobieta, która miała ujawnić proceder odbywający się w jednym z mieszkań biznesmena.

Francuskie radio RTL ujawniło w poniedziałek, że 75-letni Jacques Bouthier, dyrektor generalny brokerskiej grupy ubezpieczeniowej Assu 2000, został aresztowany w weekend w związku ze śledztwem dotyczącym handlu ludźmi i gwałtu na nieletniej osobie.

Media informują, że w marcu ubiegłego roku do paryskiej policji zgłosiła się 22-latka, która twierdziła, że przez pięć lat była "niewolnicą" zamożnego mężczyzny. Oprawca miał więzić kobietę w jednym ze swoich mieszkań i kilkukrotnie ją zgwałcić.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

22-latka zeznała również, że gdy zrobiła się "za stara", musiała znaleźć dla siebie zastępstwo. Do mieszkania miała trafić wówczas 14-letnia dziewczynka. RTL informuje, że 22-latka sfilmowała przedsiębiorcę i nastolatkę przebywających razem w łóżku.

Z ustaleń śledczych wynika, że 75-latek zamierzał - za pośrednictwem powołanej przez siebie grupy - porwać 22-latkę, przejąć nagranie i zmusić kobietę do opuszczenia Francji. Pięciu członków tej grupy także zostało aresztowanych.

Zobacz wideo Rosyjski żołnierz Wadim Szyszymarin skazany na dożywocie za zabicie ukraińskiego cywila. W sądzie skonfrontowała się z nim wdowa

Francja. 75-letni milioner zatrzymany

RTL podaje, że w mieszkaniu milionera miało przebywać w różnych okresach łącznie co najmniej siedem kobiet - nieletnich lub młodych dorosłych. Były to najczęściej osoby bezrobotne, uciekinierki, pokłócone z rodziną.

Tygodnik Challenges oszacował w 2020 r. fortunę Bouthiera na 160 mln euro. Przedsiębiorca zrezygnował ze swojej funkcji w firmie ubezpieczeniowej.

Jak podaje AFP, prawnik Jacquesa Bouthiera odmówił komentarza. Według Franceinfo milioner uważa, że stał się ofiarą podstępu, mającego na celu zaszantażowanie go.

****

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: