Rosja. "Ulubieniec Putina" padł ofiarą oszustów. Jewgienij Pluszczenko stracił 130 mln rubli

Jewgienij Pluszczenko, mistrz olimpijski w łyżwiarstwie figurowym, twierdzi, że padł ofiarą oszustów i stracił łącznie 130 mln rubli (ponad 9 mln zł). Budowlaniec, który rozbudowywał mu szkołę łyżwiarską, miał wyłudzić od niego 31 mln rubli. Z kolei spółka PSK MET KON, która dostała od sportowca ponad 99 mln rubli, nie wywiązała się z umowy.

Utytułowany łyżwiarz popiera inwazję Rosji na Ukrainę. "Jestem dumny z bycia Rosjaninem. Urodziłem się w wielkiej Rosji, w Kraju Chabarowskim.(...) Zdobyłem łącznie cztery medale olimpijskie na czterech różnych imprezach dla swojej ojczyzny - Rosji. Stop rasizmowi! Stop ludobójstwu! Stop faszyzmowi!"-  napisał na Instagramie Jewgienij Pluszczenko. Między innymi z tego względu, ale też z powodu sukcesów sportowych, Pluszczenko nazywany jest jednym z "ulubieńców Putina".

 

Jewgienija Pluszczenko stracił dwa miliony złotych 

O wyłudzeniu poinformowała partnerka łyżwiarza Jana Rudkowska. Na Telegramie opublikowała nagranie, na którym widzimy domniemanego sprawdzę wyłudzenia - 33-letniego Denisa Gontara. Mężczyzna jest budowlańcem, który miał rozbudować szkołę łyżwiarza o dodatkową salę gimnastyczną oraz pokoje dla uczniów - podaje portal telegraf.com.ua. Pieniądze, które otrzymał Gontar od Pluszczenki, miały pokryć koszty materiałów. Mężczyzna miał poprosić łyżwiarza o gotówkę z powodu "problemów z dostępem do pieniędzy w banku" (z powodu sankcji nałożonych przez Zachód na Rosję). Denis Gontar miał wyłudzić od olimpijczyka 31 mln rubli, w przeliczeniu 2 mln 270 tys. zł. 

Zobacz wideo Dron kamikadze kontra rosyjskie wojsko. Ukraińcy pokazali nagranie z użycia zagranicznego sprzętu

"Efekt -  nie mamy materiałów, pieniędzy, ani jednego dokumentu" - pisała na Telegramie Rudkowska cytowana przez bb-cntv.com. Jak podaje portal, para miała stracić znacznie więcej pieniędzy.

Kolejne 99 mln rubli (ok. 7 mln 250 tys. zł) miała otrzymać spółka PSK MET KON, która - jak twierdzą oszukani - nie wywiązała się z warunków umowy.

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl

Ukraina. Ciała rosyjskich żołnierzyUkraina. Rosjanie porzucają ciała swoich towarzyszy

Prawnik łyżwiarza: Ofiarom trudno będzie udowodnić fakt przekazania określonej kwoty pieniędzy

W sprawie oszustwa wypowiedział się prawnik łyżwiarza Maksim Kalinow. - Bardzo trudno jest odzyskać utracone pieniądze - podkreślił. I dodał "ofiarom trudno będzie udowodnić sam fakt przekazania określonej kwoty pieniędzy". Prawnik wyjaśnił, że osoby, które wyłudziły pieniądze, najczęściej nie są już w ich posiadaniu w chwili zatrzymania oraz nie mają środków, aby zwrócić je osobie, od której wzięły pieniądze. 

Wojna w Ukrainie. Siewierodonieck (zdjęcie ilustracyjne)Ukraina. "Siewierodonieck ledwo żyje, Rosjanie atakują z każdej strony"

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: