Masakra w Teksasie. 18-latek wtargnął do podstawówki i zastrzelił 21 osób. Biden: Mam już tego dość

Flagi na wszystkich budynkach państwowych w Stanach Zjednoczonych opuszczono do połowy masztu w hołdzie ofiarom strzelaniny w szkole podstawowej w Teksasie. Uzbrojony osiemnastolatek zastrzelił tam 21 osób. W przemówieniu do Amerykanów prezydent Joe Biden wezwał do przeciwstawienia się lobby producentów i posiadaczy broni.
Zobacz wideo Ograniczenie dostępu do broni przynosi skutek

Do strzelaniny doszło w miejscowości Uvalde w Teksasie. Uzbrojony w kilka sztuk broni osiemnastolatek podjechał pod szkołę podstawową pikapem, który rozbił o barierkę. Następnie wysiadł z auta i ruszył w stronę budynku. Gdy wszedł do środka, natychmiast zaczął strzelać. Zabił 19 uczniów oraz dwie osoby dorosłe.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Bush IraqFBI: Udaremniono zamach na George'a W. Busha

Joe Biden: Mam już tego dość

Prezydent Joe Biden ubolewał nad ofiarami i ich rodzinami. - Proszę Amerykanów o modlitwę za nich. Niech Bóg da ich rodzicom i rodzeństwu siłę w tragedii, jaką teraz przeżywają - powiedział podczas telewizyjnego wystąpienia. Polityk zwrócił uwagę, że w żadnym innym kraju na świecie tak często nie dochodzi do masowych strzelanin.

- Mam już tego dość. Musimy działać. I nie mówcie mi, że nie możemy przerwać tej rzezi - podkreślił Biden i zaapelował o zaostrzenie prawa do posiadania broni, na przykład poprzez zakaz sprzedaży broni ofensywnej. Prezydent USA uznał za niedopuszczalne, że osiemnastolatek może wejść do sklepu i kupić sobie dwa karabiny.

Sprawcą masakry był uczeń lokalnego liceum Salvador Ramos. Według policji wcześniej postrzelił w domu swoją babcię. Motyw jego działania nie jest znany. Ramos zginął na miejscu. Jak podaje agencja Associated Press, napastnika zastrzelił przybyły na miejsce funkcjonariusz straży granicznej.

Wojna w Ukrainie / zdjęcie ilustracyjneUkraiński resort obrony: Rosja przygotowuje się do długiej wojny

Więcej o: