Ukraiński resort obrony: Rosja po porażce ma mniejszy apetyt. Przygotowuje się do długiej wojny

Rosyjskie siły na Ukrainie prowadzą działania ofensywne wokół Siewierodoniecka w obwodzie ługańskim. Ostrzeliwują z artylerii okolice Doniecka, próbując przebić się przez obronę sił ukraińskich - podaje ukraińskie ministerstwo obrony.

Informacje z frontu przekazał rzecznik ministerstwa obrony Ukrainy Ołeksandr Motuzianyk. Powiedział, że walki toczą się na terenie obwodów ługańskiego, donieckiego, chersońskiego i zaporoskiego. Rosjanie próbują przejąć całkowitą kontrolę nad obwodami donieckim, ługańskim i chersońskim.

Zobacz wideo Rosyjski żołnierz Wadim Szyszymarin skazany na dożywocie za zabicie ukraińskiego cywila. W sądzie skonfrontowała się z nim wdowa

Wojna w Ukrainie. Ukraiński resort: Rosja zmniejszyła apetyt

Jak ocenił Motuzianyk, po porażce w pierwszym etapie agresji, rosyjski sztab musiał na nowo przemyśleć swoje cele. - Nie są tak ambitni. Rosja już znacznie zmniejszyła swój apetyt. Teraz próbują przejąć pełną kontrolę nad granicami administracyjnymi obwodów donieckiego, ługańskiego i chersońskiego - powiedział cytowany przez portal Pravda. - Starają się otoczyć pozycje ukraińskich wojsk, a także zapewnić sobie stabilny korytarz lądowy do tymczasowo okupowanego terytorium Autonomicznej Republiki Krymu - dodał. 

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl.

Motuzianyk ocenił, że "działania armii rosyjskiej wskazują, że Rosja przygotowuje się do długoterminowej operacji wojskowej". 

Rzecznik ukraińskiego resortu obrony dodał, że rosyjscy okupanci nadal łamią prawa obywateli Ukrainy na czasowo okupowanych terytoriach, na przykład uniemożliwiają im swobodne przemieszczanie się.

Prezydent Francji Emmanuel Macron (z lewej) i kanclerz Niemiec Olaf Scholz po wystąpieniu na konferencji prasowej na zakończenie szczytu UE w Brukseli, 17 grudnia 2021 r.Ratując twarz Putina Zachód straci własną [ANALIZA]

Więcej o: