18+
Uwaga!

Ta strona zawiera treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych

Mam co najmniej 18 lat. Chcę wejść
Nie mam jeszcze 18 lat. Wychodzę

Rosjanie rozmawiają o kolejnych zbrodniach. "Kazali patrzeć matce, jak czterech żołnierzy gwałci 8-latkę"

Na stronie MON Ukrainy pojawiło się nagranie rozmowy dwóch rosyjskich żołnierzy, którzy opisywali przebieg zdarzeń w jednej z jednostek. Wspomnieli o gwałcie , którego dokonano na ośmioletniej dziewczynce. Wcześniej pastor, który pomaga wydostać zgwałcone kobiety i dzieci z Ukrainy, opisał swoją rozmowę z inną zgwałconą ośmiolatką i jej mamą.

Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy udostępnił w mediach społecznościowych nagranie rozmowy rosyjskich żołnierzy z obwodu chersońskiego. Wojskowi relacjonowali sytuację w jednej z rosyjskich jednostek. 

Zobacz wideo Kiedy może zacząć się kontratak wojsk ukraińskich? Pytamy ambasadora Ukrainy

Wojna w Ukrainie. Rosjanie rozmawiali o gwałcie na ośmioletniej dziewczynce

Rosjanie rozmawiają o tym, że doszło do gwałtu na ośmioletniej dziewczynce. Dalej mówią o kradzieży paliwa z ukraińskich samochodów. Z ich słów wynika, że paliwo "skonfiskowane" przez żołnierzy było następnie zdawane dowódcy, który je sprzedawał dalej. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina. 

Żołnierze mówią też, że Rosja nie planuje żadnej rotacji. - Nie będzie wymian, nie ma co liczyć. Do czasu wyzwolenia obwodów donieckiego i ługańskiego można zapomnieć o rotacji. A dalej nie idziemy, bo cała grupa jest w Donieckiej Republice Ludowej. Jak tam skończą, przeniosą tu wojska i ruszymy - mówił jeden z nich. 

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl.

Wojna w Ukrainie. Rosyjski czołg (zdjęcie ilustracyjne)Rosjanie znęcają się nad dziećmi i noworodkami. "Z uderzającą brutalnością"

"Rosjanie kazali jej patrzeć, jak czterech młodych rosyjskich żołnierzy gwałci jej córeczkę"

Przerażającą sytuację opisał pastor Bill Wilson - duchowny, który pomaga organizować transport dla ofiar zbrodni seksualnych w Ukrainie. Do tej pory udało mu się zorganizować 61 ewakuacji cywilów. Podczas ostatniej podróży do Warszawy usłyszał historię brutalnie zgwałconej przez Rosjan ośmiolatki. Dziecko odniosło tak poważne obrażenia, że duchowny jeszcze w drodze organizował dla niej pomoc lekarską. 

"Jej matka powiedziała mi, że Rosjanie kazali jej patrzeć, jak czterech młodych rosyjskich żołnierzy gwałci jej córeczkę" - napisał Wilson na Facebooku. "Gdy tylko autobusy przekroczyły granicę Polski, natychmiast wysłałem je do Centralnego Szpitala w Warszawie" - dodał pastor. 

Rysunek 6-latka, który znalazł schronienie w Kołobrzegu."Powiedziała do synka: 'Ja teraz będę spała'". Dramat sierot z Ukrainy

W kwietniu Wołodymyr Zełenski mówił o zbrodni popełnionej na innym ukraińskim dziecku. Rosyjski żołnierz zgwałcił małą dziewczynkę, a swój czyn nagrywał telefonem komórkowym. Następnie nagranie to wysłał swoim kolegom. Na filmiku widać nie tylko sam gwałt, ale też groźby i szydzenie z dziecka.

Prezydent Ukrainy opowiadając tę historię dodał, że służby zidentyfikowały już tego zbrodniarza. Ma to być urodzony w 1997 roku Aleksiej Byczkow. Wśród ofiar tego 25-latka ma być także niemowlę.

Denisowa: Rosjanie gwałcą kobiety, niemowlaki, starszych mężczyzn

O niewyobrażalnym bestialstwie rosyjskich żołnierzy i przypadkach gwałtów na kobietach, dzieciach, niemowlętach, i starszych mężczyznach alarmowała też w czwartek Ludmyła Denisowa, rzeczniczka praw człowieka w Ukrainie, o czym pisaliśmy w poniższym tekście:

Ludmyła Denisowa przekazała, że telefoniczna linia pomocy psychologicznej każdego dnia otrzymuje doniesienia o gwałtach, jakich Rosjanie dopuszczają się na ukraińskich kobietach i dzieciach. "Siły Zbrojne Ukrainy wyzwalają miasta i wsie obwodu charkowskiego, skąd w ciągu ostatniego tygodnia otrzymano większość zgłoszeń. Od samych ofiar i ich bliskich" - pisała Denisowa. 

W Izumie 9-letnie dziewczynki, trojaczki, zostały zgwałcone przez Rosjan na oczach ich matki. "Mają poważne obrażenia narządów płciowych" - przekazała ukraińska rzeczniczka praw człowieka. Inna kobieta zgłosiła, że jej dziewięciomiesięczna córeczka została zgwałcona.

Dwuletniej dziewczynce zgwałconej przez dwóch Rosjan udało się przeżyć. Zgwałcony przez dwóch Rosjan roczny chłopiec zmarł. Gwałcone są także osoby starsze - przekazała Ludmyła Denisowa. Ofiarami Rosjan padli 67- i 78-letni mężczyźni.

- Okrucieństwa rosyjskich żołnierzy nie znają granic - pisała ukraińska rzeczniczka praw człowieka na FB. - To jest ludobójstwo narodu ukraińskiego ze szczególnym okrucieństwem! To pogwałcenie nie tylko norm międzynarodowego prawa humanitarnego, ale także samej jego istoty, moralności cywilizowanego świata! 

Więcej o:
Weź udział w dyskusji:
Rosjanie rozmawiają o kolejnych zbrodniach. "Kazali patrzeć matce, jak czterech żołnierzy gwałci 8-latkę"
Aby skomentować ten i inne artykuły zapraszamy na forum.gazeta.pl