Wojna w Ukrainie. Krewny rosyjskiego wiceministra obrony nie żyje. Zginął podczas walk

Krewny rosyjskiego ministra Junusa-Bek Jewkurowa zginął podczas walk w Ukrainie. Śmierć wojskowego - kpt. Adama Chamchojewa została potwierdzona przez władze Inguszetii. Od początku inwazji Rosji na Ukrainie zginęło ponad 29 tys. rosyjskich żołnierzy.

Od początku inwazji na Ukrainę zginęło 29 050 rosyjskich żołnierzy. Poinformował o tym w niedzielę ukraiński sztab generalny. Rosjanie stracili także 3 141 pojazdów opancerzonych, 1 285 czołgów, 204 samoloty i 170 helikopterów. Ukraińska armia zatopiła 13 rosyjskich okrętów wojennych, zniszczyła 599 systemów artyleryjskich, 201 wieloprowadnicowych wyrzutni rakietowych i 93 systemy obrony przeciwlotniczej. Ukraińcy zestrzelili 107 rosyjskich pocisków rakietowych i 470 bezzałogowych statków powietrznych. Zniszczyli też 2 194 pojazdy wojskowe i cysterny z paliwem.

Zobacz wideo Katastrofalna eksplozja rosyjskiego czołgu trafionego ukraińskim pociskiem przeciwpancernym Stugna

Ukraina. Krewny rosyjskiego wiceministra obrony nie żyje. Zginął podczas walk

Nie żyje kpt. Adam Chamchojew. Mężczyzna jest bratankiem rosyjskiego wiceministra obrony Rosji Junusa-Bek Jewkurowa. Wojskowy miał zginąć w nocy z 20 na 21 maja podczas walk trwających w Ukrainie - donosi Radio Wolna Europa. Śmierć Chamchojewa potwierdziły władze Inguszetii, jest co najmniej dziewiątym żołnierzem z tego regionu, który poniósł śmierć w wojnie - przekazał portal Kavkaz-uzel.eu. Chamchojew był zastępcą dowódcy kompanii. Portal The Magas Times donosi, że wojskowy jest absolwentem Wyższej Szkoły Dowodzenia Sił Powietrznodesantowych w Riazaniu i służył w Uljanowsku. 

Junusa-Bek Jewkurowa funkcję wiceministra rosyjskiej obrony narodowej pełni od lipca 2019 roku. Wcześniej przez 12 lat kierował Inguszetią, republiką wchodząca w skład Federacji Rosyjskiej, położoną na północnych zboczach Kaukazu. W grudniu 2021 Jewkurow został awansowany do stopnia generała pułkownika - podaje portal meduza.io.

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl

Andrzej Duda po powrocie do PrzemyślaDuda pytany o słowa premiera Morawieckiego nt. "żerującej Norwegii"

Ukraina. Najnowsze informacje z frontu

Trwa 89 dzień wojny w Ukrainie. Ostatniej doby (22 maja) najintensywniejsze działania zbrojne prowadzone były w Donbasie, zwłaszcza w obwodzie ługańskim. Rosjanie wznowili również ataki w obwodzie charkowskim - w okolicach Iziumu. Jak wynika z poniedziałkowego porannego raportu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Ukrainy, Rosjanie kolejną dobę atakowali Siewierodonieck z okolic wsi Toszkiwka w obwodzie ługańskim. Intensywne ataki Rosjanie prowadzili też w kierunku Bachmutu w obwodzie donieckim.

Wojna w Ukrainie - zdjęcie ilustracyjne"Wiedziałam, że Putin zaplanuje i dokona ludobójstwa na Ukraińcach" [WYWIAD]

•••

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: