Białoruś. Łukaszenka bawi i uczy. Pokazał, jak otwierać butelki i zapowiedział powrót "systemu" z ZSRR

Alaksandr Łukaszenka wziął ostatnio udział w spotkaniu z członkami Białoruskiego Republikańskiego Związku Młodzieży. Podczas przemówienia prezydent Białorusi wspominał swoje dzieciństwo i stwierdził, że dla młodych dobrym rozwiązaniem byłby powrót "do dawnych czasów".

Prezydent Białorusi wspomniał o swoim dzieciństwie i działalności w Komsomole - komunistycznej organizacji młodzieżowej w Rosji Radzieckiej i ZSRR. To właśnie przy tej okazji Alaksandr Łukaszenka stwierdził, że dobrym rozwiązaniem dla młodych byłby "powrót do dawnych czasów" oraz zapewnił, że władze zrobią wszystko, by "odbudować ten system". 

Zobacz wideo Cichanouska: Nie może być wolnej Białorusi bez wolnej Ukrainy

Białoruś. Łukaszenka do młodych: W nadchodzących latach czeka nas dużo pracy

- Odbudujemy ten system i nie powinien być gorszy niż w tamtych czasach. Aby młodzi ludzie szanowali i doceniali Komsomoł, nie wystarczy mieć mądrych ludzi na czele. Trzeba uatrakcyjnić działania Komsomołu dla młodych ludzi - mówił Łukaszenka

- Wciąż jesteście bardzo młodzi, ale można powiedzieć, że znajdujecie się w punkcie kiedy odradza się prawdziwa organizacja pionierska. Mam wrażenie, że ten rok będzie obfitował w wydarzenia dla nas, dla naszej młodzieży w Związku Młodzieży BRSM i dla Was pionierów. W nadchodzących latach czeka nas dużo pracy - mówił polityk do zgromadzonych dzieci i młodzieży. 

W pewnym momencie Łukaszenka przerwał swoje wystąpienie. Stało się tak dlatego, że polityk zauważył, jak siedzący w pierwszym rzędzie chłopiec ma problemy z otwarciem butelki. Prezydent Białorusi stwierdził, że młody człowiek niepoprawnie zabrał się do tej czynności. 

- Niewłaściwie odkręcasz. Przynieś mi ją, a ci pokażę, jak to się robi - powiedział Łukaszenka. Kilkulatek poszedł do prezydenta Białorusi i wręczył mu napój. Łukaszenka wziął szklaną butelkę i wstrząsnął znajdujący się w niej sok. - Potem obracasz ją do góry denkiem i uderzasz kilka razy dłonią - mówił polityk, na końcu otwierając butelkę z sokiem. Na nagraniu widać, że znajdujący się na sali dorośli zaczynają pomagać dzieciom otwierać soki. 

Przeczytaj więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Andrzej Duda i Wołodymyr ZełenskiAndrzej Duda przemówił w Kijowie. Zełenski zażartował z Eurowizji

Więcej o: