Prof. Marciniak o chorobie Putina: Rosja komunikuje, że "może odejdzie, więc warto się z nami dogadać"

Były ambasador Polski w Moskwie profesor Włodzimierz Marciniak skomentował doniesienia dotyczące stanu zdrowia Władimira Putina. Stwierdził, że Rosja jest nieprzygotowana do długotrwałej wojny w Ukrainie i Rosji przydałoby się zawieszenie broni. - Putin jest chory, może odejdzie, więc warto się z nami dogadać - mówił.

Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego Kyryło Budanow w połowie maja stwierdził, że w Rosji trwa już zamach stanu, który ma na celu obalenie Władimira Putina. Dodał również, że Władimir Putin jest poważnie chory na nowotwór.

Zobacz wideo Katastrofalna eksplozja rosyjskiego czołgu trafionego ukraińskim pociskiem przeciwpancernym Stugna

Prof. Marciniak: Putin jest słabym partnerem do dogadania się

Były ambasador Polski w Moskwie profesor Włodzimierz Marciniak powiedział w rozmowie z TVN 24, że "Rosji jest potrzebny czas, żeby zmobilizować dalsze zasoby". Dodał również, że prezydent Rosji jest poważnie chory na nowotwór. - Putin jest słabym partnerem do dogadania się. Proszę zwrócić uwagę, jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki od razu w kilku stolicach europejskich pojawiły się propozycje rozmów pokojowych - powiedział w "Jeden na jeden".

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiej Rosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

Zwrócił uwagę na to, że z Rosji wysyłany jest sygnał, że "Putin jest chory, może odejdzie, więc warto się z nami dogadać". Zwrócił uwagę, że połączenie sił z Zachodem mogłoby sprawić, że Putin odejdzie. - Politykom zachodnim jest trudno dogadywać się z Putinem. Za dużo się wydarzyło. Ale z kimś, kto przyjdzie na jego miejsce, można powiedzieć, że wtedy jest czysta karta, możliwości są otwarte - mówił profesor Marciniak.

Rosja. Michaił Miszustin zastąpi Władimira Putina?

- Jeśliby Putin złożył urząd prezydenta, został do tego zmuszony w wyniku jakichś okoliczności, powiedzmy nieprawdopodobnych, ale pofantazjujmy, to urząd na trzy miesiące obejmuje premier, według konstytucji - powiedział profesor Włodzimierz Marciniak. Premierem Federacji Rosyjskiej od stycznia 2020 roku jest Michaił Miszustin.

W jego opinii, gdyby tak się stało, prezydent Francji Emmanuel Macron byłby już następnego dnia w Moskwie.

Prezydent Rosji Władimir Putin Putin zoperowany na raka? "La Stampa": Była noc, on był bardzo chory

Więcej o: