Rosja nie płaci żołnierzom za walkę w Ukrainie? SBU: Kiedy umierają, pieniądze zatrzymują urzędnicy

Rosja zwleka z wypłatami dla swoich żołnierzy służących w Ukrainie - wynika z rozmowy telefonicznej rosyjskiego żołnierza, którą przechwyciły Służby Bezpieczeństwa Ukrainy. - To taka "oszczędność", bo w przypadku śmierci okupantów, ich pieniądze zatrzymują urzędnicy - podkreśla SBU w komunikacie.

SBU twierdzi, że dysponuje wieloma przechwyconymi rozmowami telefonicznymi, w których rosyjscy okupanci skarżą się, że nie dostają obiecanych im środków. W jednej z nich Rosjanin mówi żonie, że nie wierzy w obietnice dowództwa o rozliczeniu za służbę w dwóch pierwszych miesiącach wojny w Ukrainie.

Denis Prokopenko Pułk Azow o kapitulacji w Mariupolu: Był rozkaz zaprzestania oporu

Pierwsza pensja miała zostać wypłacona w marcu, a kolejna do 20 kwietnia. - Ja w to nie wierzę, bo już nawet prokuratura w naszej brygadzie w Budionnowsku pracuje za te pieniądze. Oni tak naprawdę wcale nie płacą ludziom - podkreśla. Z informacji ukraińskich służb nie wynika, kiedy odbyła się ta rozmowa.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Zobacz wideo Katastrofalna eksplozja rosyjskiego czołgu trafionego ukraińskim pociskiem przeciwpancernym Stugna

Wojna w Ukrainie. SBU: W razie śmierci żołnierza, rosyjscy urzędnicy przejmują jego pensję

SBU jako powód takiej "oszczędności" wskazuje chęć czerpania przez rosyjskich urzędników korzyści z niewypłacania pensji. "Przecież w przypadku śmierci okupantów ich pieniądze można zatrzymać" - piszą ironicznie w nowym komunikacie.

"W tej sytuacji okupanci coraz częściej pytają: 'O co tu chodzi? Dla kogo walczymy?'. Dla nikogo! Bóg jeden wie gdzie jesteśmy'" - dodają.

Rosyjski pojazd wojskowy na wschodzie Ukrainy Jeden z najlepszych rosyjskich snajperów zginął w Ukrainie

Sztab generalny Ukrainy: Od początku wojny zginęło prawie 29 tys. rosyjskich żołnierzy

Sztab generalny ukraińskich sił zbrojnych poinformował w sobotę, że od początku wojny w Ukrainie zginęło około 28 850 rosyjskich żołnierzy. Rosjanie stracili także 1278 czołgów, 3116 bojowych pojazdów opancerzonych, 596 systemów artyleryjskich, 93 systemy obrony przeciwlotniczej, 201 wyrzutni rakiet, 204 samoloty, 169 helikopterów, 462 drony, 104 rakiety oraz 13 łodzi.

Dodano, że minionej doby Rosjanie ponieśli największe straty w okolicy miasta Bachmut w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy.

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: