Wojna w Ukrainie. 9-latek wydobyty spod gruzów budynku w obwodzie donieckim [WIDEO]

Spod gruzów jednego z budynków w Bachmucie w obwodzie donieckim służby wydobyły 9-letnie dziecko. Chłopiec żyje, jednak jest ciężko ranny.

Na nagraniu udostępnionym przez białoruski portal Nexta widać, jak ukraińskie służby wydobyły spod gruzów budynku mieszkalnego w Bachmucie 9-letniego chłopca. Ratownicy ułożyli go na noszach i przetransportowali do szpitala.

Według informacji portalu dziecko żyje, jednak jest ciężko ranne.

Wojna w Ukrainie. Rosjanie przeprowadzili nalot na miasto Bachmut

W ostatnich dniach rosyjskie wojska przeprowadziły nalot na miasto Bachmut w okręgu donieckim. Według informacji agencji Ukrinform zniszczone zostały pięciopiętrowy blok mieszkalny, dom oraz budynek administracyjny.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie na głównej stronie Gazeta.pl

Ratownicy z gruzów uratowali sześć osób. "Stan ich zdrowia jest zadowalający. Wejście do pięciopiętrowego bloku zostało zniszczone. Według wstępnych informacji nikt nie został ranny" - pisał na Telegramie szef Donieckiej Obwodowej Administracji Wojskowej Pawło Kyrylenko.

Spośród 73 tysięcy mieszkańców Bachmuta, nieco ponad 20 tysięcy pozostało w mieście.

"Po raz kolejny proszę wszystkich, którzy mają okazję, aby opuścili obwód doniecki. Teraz w regionie Doniecka nie ma bezpiecznych miejsc. Ewakuacja ratuje życie!" - podkreślił Kyrylenko.

Według informacji agencji Ukrinform podczas wtorkowego ataku na miasto zginęło pięć osób, w tym dwuletnie dziecko.

Zobacz wideo Cichanouska: Nie może być wolnej Białorusi bez wolnej Ukrainy

Wojna w Ukrainie. Sytuacja na froncie. "Rosjanie bezskutecznie atakują w obwodach donieckim i ługańskim"

Jak przekazał Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy, Rosjanie bezskutecznie atakują w obwodach donieckim i ługańskim. Ostrzeliwują też pozycje ukraińskiej armii na południu kraju. W swoim porannym raporcie nie poinformowano o sytuacji w Mariupolu. Wcześniej kilkuset obrońców fabryki Azowstal poddało się Rosjanom.

Główne działania zbrojne już kolejny dzień toczą się w Donbasie. W okolicach Słowiańska, ze wsparciem artylerii rosyjskie wojska bezskutecznie atakowały w okolicach miejscowości Wełyka Komyszuwacha. 

Jak informuje ukraiński sztab generalny - bezskuteczne również okazały się rosyjskie szturmy w kierunkach Bachmutu, Awdijiwki, Kurachowego. Intensywne walki toczą się w okolicach Siewierodoniecka w obwodzie ługańskim. Ostatniej doby z terytorium Federacji Rosyjskiej ostrzeliwano natomiast miejscowości położone przy granicy w obwodach czernihowskim i sumskim. 

W czwartkowym raporcie Sztab Generalny nie poinformował o sytuacji wokół zakładów Azowstal w Mariupolu. Do tej pory ukraińska armia co dzień donosiła o toczących się tam ostrzałach i walkach. Wcześniej z fabryki ewakuowano ponad 200 ukraińskich żołnierzy. Przejęli ich Rosjanie.

Więcej o: