Władimir Putin miał przejść operację. Brytyjskie media: Zabieg zakończył się sukcesem

Włoski dziennik kilka dni temu poinformował o operacji, którą miał przejść Władimir Putin. Chociaż Kreml do tej pory nie potwierdził tych doniesień, to pojawiają się kolejne szczegóły dotyczące stanu zdrowia prezydenta Rosji.

Brytyjskie media ("The Mirror", "The Sun") ujawniły, co dokładnie miało być powodem operacji Władimira Putina. Według nieoficjalnych ustaleń zabieg polegał m.in. na odciągnięciu płynu zbierającego się w jamie brzusznej. 

Zobacz wideo "Czy gdybym podpalił się na Placu Czerwonym, to by coś dało?". Młodzi Rosjanie zdruzgotani polityką Putina

Rosja. Władimir Putin miał przejść operację. Ujawniono szczegóły

Z informacji dziennikarzy wynika, że zabieg zakończył się sukcesem. Do samej operacji miało dojść w miniony czwartek lub piątek (12 lub 13 maja). Interwencja chirurgów miała być związana z nowotworem, na który ma chorować prezydent Rosji.

Informacje o stanie zdrowia Władimira Putina nie zostały potwierdzone przez Kreml. W oficjalnych, propagandowych przekazach prezydent Rosji ma być "okazem zdrowia". Od kilku miesięcy pojawiają się jednak doniesienia o schorzeniach mających dotykać Putina - wymieniane są tu choroba Parkinsona czy właśnie nowotwór. Informacje o złym stanie zdrowia przywódcy Rosji przekazują jednak nie tylko media, lecz także agencje wywiadowcze Ukrainy czy Wielkiej Brytanii. 

Przeczytaj więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

Władimir Putin bacznie obserwowany. Dziwne podrygi nóg zwróciły uwagę mediów [WIDEO]Putin na kolejnym nagraniu - uwagę zwracają dziwne podrygi nóg [WIDEO]

Informację o operacji Władimira Putina jako pierwszy podał włoski dziennik "La Stampa". W artykule przekazano, że zabieg miał związek z chorobą nowotworową, na którą ma cierpieć prezydent Rosji. Sama operacja miała mieć miejsce w nocy, a polityk miał zostać "w pośpiechu przetransportowany do kliniki". W związku z tym rosyjskie specsłużby miały przygotować nagrania na co najmniej 10 dni, na których widać Putina w pełni sił pełniącego obowiązki. Rzekomo zamiast Putina w miejscach publicznych ma pojawiać się jego sobowtór. 

Doniesienia dziennika powstały na bazie informacji anonimowych źródeł zbliżonych do Kremla. Informatorzy przekazali, że efekty operacji mają być znane za kilka dni.

Prezydent Rosji Władimir Putin, przewodniczy wewnętrznemu spotkaniu za pośrednictwem wideokonferencji na Kremlu w Moskwie, Rosja, 17 maja 2022 r.Putin wystąpił publicznie? "Kreml się przygotował"

Więcej o: