Wojna w Ukrainie. Pod Makarowem znaleziono trzech zabitych cywilów. Jeden z nich to obywatel Czech

Policja obwodu kijowskiego informuje, że pod Makarowem został odkryty grób z ciałami trzech cywilów, którzy zostali zamordowani przez rosyjskich żołnierzy. Ustalono tożsamość jednej z ofiar. Pozostałe dwa ciała nie zostały zidentyfikowane. Kolejnego zamordowanego cywila odnaleziono w Rakiwce w pobliżu Kijowa.

Regionalna policja w obwodzie kijowskim w Ukrainie przekazała informację o znalezionym grobie w mediach społecznościowych. Z ustaleń śledczych wynika, że jednym z trzech zabitych jest obywatel Czech. 
Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Mała wieś pod Kijowem, Moschun, została zniszczona przez Rosjan

Jak wynika z doniesień przekazanych w poniedziałek (16 maja) przez komendanta obwodowej policji Andrija Niebytowa, ciała trzech zamordowanych mężczyzn znaleziono w powiecie buchańskim (niedaleko Makarowa). Było to miejsce stacjonowania wojsk rosyjskich. "Dwie osoby zostały zabite strzałami w głowę, jedna strzałem w brzuch. Na miejscu znaleziono dokumenty obywatela Czech, ustalono dane osobowe. Pozostałych dwóch osób jeszcze nie zidentyfikowano, ale zamordowani mieli na sobie cywilne ubrania" - przekazała ukraińska policja.

Nagranie z przeprowadzonych poszukiwań opublikowano na kanale Andrija Niebytowa w serwisie YouTube.

 

Wojna w Ukrainie. Obywatel Czech pomagał jako wolontariusz

Z ustaleń policji wynika, że 49-letni obywatel Czech, który został zabity przez rosyjskich żołnierzy,  pracował wcześniej w Ukrainie jako kierowca ciężarówki. Gdy rozpoczęła się wojna, wrócił do Ukrainy, aby pomagać jako wolontariusz. Bliscy stracili z nim kontakt 3 marca. Pozostawił żonę i brata - przekazała policja z obwodu kijowskiego. Dodano również, że w miejscu pochówku znaleziono granat F-1 rosyjskiej armii.

Mykola został żywcem zakopany przez Rosjan. Swoją historię opowiedział w rozmowie z CNNDramatyczna historia mieszkańca Ukrainy. Rosjanie pochowali go żywcem

Rakiwka pod Kijowem. Emeryt wyszedł po drewno. Rozebrali go i zastrzelili

W Rakiwce odnaleziono ciało innego zabitego mężczyzny - obywatela Ukrainy, emerytowanego przedstawiciela ministerstwa spraw wewnętrznych. "W czasie okupacji mężczyzna wyszedł po drewno na opał i już nie wrócił. Rosyjscy żołnierze rozebrali go, a następnie zastrzelili. Zmarłego pochowano na polu w pobliżu stanowisk bojowych agresorów" - przekazała obwodowa policja.

Wojna w Ukrainie. Zniszczony rosyjski helikopterRosyjski żołnierz: Dowódca postrzelił się w nogę, by się stąd wydostać

Więcej o: