USA kpią z porażek Rosji przy przekraczaniu rzeki Doniec i publikują zdjęcia z przeprawy przez Wisłę

Amerykańska armia kpi z nieudanych prób przekroczenia przez Rosjan rzeki Doniec i publikuje zdjęcia z przeprawy pojazdów wojskowych przez Wisłę . "Na wypadek, gdyby ktoś zastanawiał się, jak wygląda udane 'przekroczenie przeszkody wodnej'" - napisała na Twitterze amerykańska armia.

Wpis Amerykanów nawiązuje do nieudanej, kolejnej już, próby przekroczenia przez siły rosyjskie mostu pontonowego na rzece Doniec. O zniszczeniu tego mostu pontonowego przez ukraińską armię poinformowało 11 maja Ministerstwo Obrony tego kraju. Resort opublikował zdjęcia i przekazał, że rosyjscy żołnierze zostali pokonani przez ukraińskie siły. 

Amerykańska armia: Na wypadek, gdyby ktoś zastanawiał się, jak wygląda udane 'przekroczenie przeszkody wodnej'

Amerykanie zakpili z nieudanych prób przekroczenia przez Rosjan Dońca i opublikowali na Twitterze post dokumentujący przeprawę przez Wisłę. "Na wypadek, gdyby ktoś zastanawiał się, jak wygląda udane 'przekroczenie przeszkody wodnej'" - czytamy na Twitterze amerykańskiej armii.

Udostępniono zdjęcia z przekraczania Wisły przez wojsko. Sprzęt był transportowany w związku z obecnie trwającymi ćwiczeniami Defender Europe 2022 oraz Swift Response 2022, w których biorą udział m.in. polscy żołnierze

Zobacz wideo

Defender Europe 2022  

Od 1 do 26 maja odbywają się ćwiczenia Defender Europe 2022 oraz Swift Response, z udziałem polskich żołnierzy. W ćwiczeniach na terytorium Polski oraz ośmiu innych państw bierze udział  łącznie 18 tysięcy żołnierzy z ponad 20 krajów. "Z tego na terytorium Polski ok. 7000 żołnierzy i 3000 jednostek sprzętu" - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie rządu.

Żołnierz pułku Azow w Azowstali, 10 maja.Azowstal. Niektórzy żołnierze trafili na teren kontrolowany przez Rosjan

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

Defender Europe 2022 to międzynarodowe, wspólne cykliczne ćwiczenia, które organizują amerykańskie siły zbrojne. Maja one na celu budowanie gotowości oraz interoperacyjności między sojusznikami i partnerami USA i NATO.

Uzbrojeni rosyjscy żołnierze stoją na pojazdach wojskowych w pobliżu Zaporoskiej Elektrowni Jądrowej, Enerhodar.Rosja chce referendum ws. aneksji Enerhodaru. "Uprowadzają ludzi"

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: