Rosjanie nie wykonali rozkazu. Mieli wrzucić granaty do piwnicy, w której były dzieci

Wywiad Ministerstwa Obrony Ukrainy przechwycił kolejną rozmowę rosyjskiego żołnierza. Wojskowy rozmawiał z żoną, która namawiała go do upozorowania wypadku, aby został kontuzjowany i wrócił do domu. Na nagraniu słyszymy także, że żołnierze Putina nie wykonali rozkazu wrzucenia granatów do piwnicy - jak się później okazało, były w niej dzieci.

Sztab Generalny Ukrainy przekazał w sobotę, że od początku inwazji Rosji na Ukrainę zginęło  27 tysięcy 200 rosyjskich żołnierzy. Ukraińskim żołnierzom udało się także zniszczyć 2934 pojazdy opancerzone, 1218 czołgów, 200 samolotów oraz 163 helikoptery.

Zobacz wideo

Rosyjscy żołnierze mieli wrzucić granaty do piwnicy. Odmówili. Później okazało się, że znajdowały się w niej dzieci

Podczas rozmowy żołnierz przekazał, że jego grupa otrzymała zadanie "oczyszczenia" okupowanych ziem. Rosjanie mieli wrzuć granaty do piwnicy, nie sprawdzając wcześniej, kto się w niej znajduje. Jednak żołnierze nie wykonali zadania i zeszli do piwnicy domu, aby dowiedzieć się, kto się w niej ukrywa. Okazało się, że było tam czworo dzieci. Kobieta dopytywała, czy dzieci były małe. "Tak" - odparł mężczyzna. 

Rosyjski żołnierz planował z żoną, jak wrócić do domu. Kobieta nakłaniała go, aby spadł z czołgu

Z rozmowy opublikowanej w mediach społecznościowych przez ukraiński MON wynika, że rosyjscy żołnierze chcą za wszelką cenę wycofać się z Ukrainy i wrócić do domów. Słyszymy, jak żona prosi męża walczącego na froncie, żeby wrócił do domu. Nakładania go, aby wypadł z czołgu i doznał kontuzji.

Kobieta sądzi, że nie ma innego wyjścia, aby jej mąż wrócił z wojny, ponieważ nie będzie rotacji żołnierzy. Jak podkreśliła "wszyscy odmawiają" udziału i nie zgłaszają się do punktów wojskowych. Jednak mężczyzna wyjaśnił, że lepiej by było, gdyby odniósł rany. - Wszystkie obrażenia sprawdzają funkcjonariusze Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej - tłumaczył żonie.

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl 

Wojna w Ukrainie. Ukraińskie służby przenoszą ciała poległych Rosjan do wagonów-chłodniUkraina chce zwrócić Rosji poległych żołnierzy. Setki ciał w chłodniach

Żołnierz zrelacjonował także, że stuosobowy oddział rosyjskiej piechoty morskiej podczas szturmowania jednej z osad stracił połowę swoich ludzi. Dodał również, że w jego jednostce wyłączono z walki dziewięcioro rannych żołnierzy. 

Rosyjskie okręty podwodne opuściły SewastopolRadio Swoboda: Wszystkie okręty podwodne wypłynęły ze Sewastopola

******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

 

Więcej o: