Wołodymyr Zełenski: Strategiczna porażka Rosji jest oczywista dla świata. Oni są tchórzami

Wołodymyr Zełenski w czwartek wieczorem ponownie przemówił do swojego narodu. Stwierdził, że porażka Rosji jest oczywista dla świata: - Moskwa nie ma jeszcze odwagi się do tego przyznać, bo to tchórze.

Trwa 79. dzień obrony Ukrainy przed inwazją Rosji. - Naszym zadaniem jest walczyć, dopóki nie osiągniemy naszych celów w tej wojnie - powiedział w czwartkowym przemówieniu prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Wojna w Ukrainie. Prezydent Wołodymyr Zełenski: Porażka Rosji jest dla świata oczywista

- Strategiczna porażka Rosji jest już oczywista dla wszystkich na świecie - powiedział prezydent Ukrainy w czwartek wieczorem. Dodał, że Moskwa nie ma jeszcze odwagi się do tego przyznać.

Zobacz wideo Tak Zełenski przywitał prezydentów Polski, Litwy, Łotwy i Estonii w Kijowie. Padli sobie w objęcia!

- Oni są tchórzami i próbują ukryć tę prawdę nowymi atakami rakietowymi, lotniczymi i artyleryjskimi -powiedział Wołodymyr Zełenski.

- Dlatego naszym zadaniem jest walczyć, dopóki nie osiągniemy naszych celów w tej wojnie. Aby wyzwolić naszą ziemię, naszych ludzi i niezawodnie zagwarantować nasze bezpieczeństwo - dodał prezydent Ukrainy.

Wołodymyr Zełenski: Dowódcy rosyjscy są chorzy i to nieuleczalnie

Wołodymyr Zełenski poinformował również, że Rosjanie w nocy 12 maja wystrzelili rakiety na szkoły w rejonie Czernihowa. - Oczywiście, państwo rosyjskie jest państwem, w którym wszelka edukacja tylko przeszkadza - stwierdził prezydent Ukrainy.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

- Ale co można osiągnąć, niszcząc ukraińskie szkoły? Wszyscy rosyjscy dowódcy, którzy wydają takie rozkazy, są po prostu chorzy. I to nieuleczalnie - powiedział Zełenski.

- To jest nonsens, to jest barbarzyństwo - ocenił działania Rosjan. Obiecał też, że po wojnie odbudowane zostaną wszystkie zniszczone szpitale, szkoły, uczelnie, domy, mosty i przedsiębiorstwa.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: