CBA zatrzymało szczecińskiego chirurga. Miał m.in. prać brudne pieniądze. Usłyszał 166 zarzutów

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało szczecińskiego chirurga Krzysztofa K. Lekarz usłyszał 166 zarzutów, w tym przyjmowania korzyści majątkowych i prania brudnych pieniędzy.
Zobacz wideo Tomczyk: Słyszałem, że CBA chciało wejść do wszystkich posiadłości Obajtka, ale nie ma tylu funkcjonariuszy

Funkcjonariusze Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego w Szczecinie zatrzymali w związku z podejrzeniem o korupcję byłego ordynatora Oddziału Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej Specjalistycznego Szpitala im. prof. A. Sokołowskiego w Zdunowie.

Prokuratura Regionalna w Szczecinie przedstawiła podejrzanemu lekarzowi 166 zarzutów, m.in. przyjmowania korzyści majątkowych, składania fałszywych oświadczeń majątkowych i prania brudnych pieniędzy w kwocie przekraczającej półtora miliona złotych.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Sejm. Zdjęcie ilustracyjneAdam Glapiński szefem NBP na kolejną kadencję. Jak głosowali posłowie?

Chirurg usłyszał 166 zarzutów

Lekarz miał dopuścić się czynności, które mogły udaremnić lub znacznie utrudnić stwierdzenie pochodzenia środków płatniczych poprzez przyjmowanie tych środków na rzecz Fundacji Pomocy Transplantologii w Szczecinie pod pozorem dobrowolnych wpłat na cele statutowe Fundacji - informuje CBA.

Mężczyzna miał kwalifikować pacjentów do zabiegu w prywatnym gabinecie, obiecując szybsze wykonanie zabiegu, pod warunkiem udziału przez pacjenta w kosztach w wysokości 10 tysięcy złotych. Kwota miała być wpłacana na konto Fundacji Pomocy Transplantologii. Następnie 450 tysięcy złotych trafiało na prywatne konto lekarza.

Podczas śledztwa ustalono, że zatrzymany dopuścił się także przestępstwa składania fałszywych oświadczeń podczas udziału w komisji przetargowej szpitala - zatrzymany otrzymywał środki pieniężne z tytułu wynagrodzenia od jednej ze spółek farmaceutycznych, która wygrała postępowanie na dostawę sprzętu medycznego dla szpitala.

policja, zdjęcie ilustracyjneOświęcim. Matka zajmowała się dwójką małych dzieci. Miała 1,4 promila

Więcej o: