Ukraińcy przechwycili rozmowę Rosjan. "Czarnobajewka to czyściec. Wszystko rozwalone Gradami"

- Przyjechaliśmy do Chersonia na bazę, tu jest pier***ony cmentarz śmigłowców - mówi rosyjski żołnierz na nagraniu przechwyconej przez SBU rozmowy. Czarnobajewkę, gdzie Ukraińcy mieli dokonać już 18 udanych ataków, nazwał "czyśćcem".
Zobacz wideo Cichanouska: Nie może być wolnej Białorusi bez wolnej Ukrainy Wybierz serwis

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy przechwyciła rozmowę Rosjan, w trakcie której rosyjski żołnierz nazwał Czarnobajewkę, lotnisko pod Chersoniem, "czyśćcem". - Przyjechaliśmy do Chersonia na bazę, tu jest pier***ony cmentarz śmigłowców. Wszystko w rządku, równiutko. Śmigłowce ustawione w jednej linii i wszystko, k***wa, rozwalone Gradami - stwierdził.

- Jesteśmy pod ciągłym ostrzałem. Ludzie boją się do nas przyjść. (...) Po prostu nie mamy czym walczyć. Nie mamy nic, żadnego sprzętu, w ogóle nic ciężkiego. Wszystko zostało zbombardowane - dodał.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Władimir Putin pogrąża Rosję"To najbardziej samobójcza wojna, jaką Rosja kiedykolwiek zaczęła" [WYWIAD]

"Miejsce przeklęte dla Rosjan"

Czarnobajewka, lotnisko pod Chersoniem, niedaleko Krymu, obrosło już w legendy wśród rosyjskich najeźdźców - podkreśla Służba Bezpieczeństwa Ukrainy. Miejscowość została zajęta przez w początkowym etapie wojny, ale ich dalsze postępy zostały zatrzymane. Już 27 lutego Ukraińcy ostrzelali tam Rosjan. Od tego czasu regularnie niszczą sprzęt wojskowy wroga, m.in. śmigłowce. Ukraina podaje, że przeprowadzonych zostało tam już 18 udanych ataków.

Miejscowość nazwano już "miejscem przeklętym dla Rosjan". SBU już kilkakrotnie publikowała przechwycone rozmowy czy wiadomości rosyjskich żołnierzy. W jednej z nich napisano, że ukraińskie wojsko "urządziło piekło na ziemi" jednostkom w rejonie Chersonia. Jak dodał, Rosjanie ginęli tam "całymi stadami" i "nigdy nie widział tylu trupów". Relacjonował też, iż cały czas są ostrzeliwani przez Ukraińców. Podkreślił, że rosyjscy wojskowi nie są w stanie odpowiedzieć ogniem.

Rustam Muradov podczas odebrania nagrody z rąk Władimira PutinaRosja tłumi bunty wśród żołnierzy. "Dowódców rozebrał, ręce związał"

Sztab generalny o sytuacji w Donbasie

Sztab generalny ukraińskiej armii poinformował w czwartek, że rosyjskie ataki w Donbasie zostały odparte. Na kierunku donieckim trwa ostrzał ukraińskich pozycji, Rosjanie dokonali też ataków lotniczych.

Jak przekazano w wieczornym komunikacie, rosyjskie wojska atakują miejscowości na prawym brzegu rzeki Doniec i próbują umocnić swoje pozycje koło miejscowości Ołeksandriwka. Atak Rosjan w rejonie wsi Nowoseliwka został odparty, podobnie jak ataki w okolicach Siewierodoniecka oraz miejscowości Bachmut, Awdijiwka i Kurachowe. Rosjanie kontynuują ostrzał i ataki lotnicze na kombinat Azowstal w Mariupolu.

Więcej o: