Ukraiński wywiad: Rosja wysyła na front szmelc. "Zawsze znajdzie się coś, co rdzewieje w magazynach"

W związku ze sporymi stratami rosyjskie władze są zmuszone przekazywać swoim jednostkom sprzęt z lat 50. i 60. - twierdzi Głównych Zarząd Wywiadu ukraińskiego resortu obrony. "Zardzewiałe i zgniłe wojskowo-techniczne echo "wielkiej przeszłości" Kremla staje się podstawą "teraźniejszości" Rosji" - komentuje strona ukraińska.

"Rosja nie może w pełni przywrócić zdolności bojowej jednostek wojskowych wycofanych z Ukrainy" - podaje w czwartkowym komunikacie Główny Zarząd Wywiadu Ministerstwa Obrony Ukrainy.

Jak dodano, "konsekwencją sankcji gospodarczych nałożonych przez czołowe państwa świata na kraj agresora jest znaczny upadek kompleksu wojskowo-przemysłowego Rosji".

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

"Utraciwszy znaczną część swojego potencjału militarnego i technicznego w czasie wojny w Ukrainie, Rosjanie już teraz zmuszeni są dostarczać sprzęt pochodzący z lat 50. i 60. jednostkom, które poniosły nieodwracalne straty" - czytamy.

"Sytuacja ta jednak nie wprawia w zakłopotanie kierownictwa Kremla, nie obchodzi ich, na czym będą wysyłać 'mięso armatnie' w walce o przyszłość 'rosyjskiego świata'. Zawsze znajdzie się coś, co rdzewieje od dziesięcioleci w magazynach i czego nawet kraje Trzeciego Świata nie chciały wtedy kupować" - dodano.

W komunikacie ukraińskich służb zaznaczono "zardzewiałe i zgniłe wojskowo-techniczne echo wielkiej przeszłości"Kremla staje się podstawą teraźniejszości" Rosji".

Zobacz wideo Czy Duda będzie jeszcze rozmawiał z Putinem? Szef gabinetu prezydenta: Dobre pytanie

Ukraina: Rosjanie stracili ponad 26 tys. żołnierzy

Sztab generalny ukraińskiej armii podał w czwartek, że od początku swojej agresji na Ukrainę Rosja straciła 26 tysięcy 650 żołnierzy. W środę, według strony ukraińskiej, zginęło 300 Rosjan.

*США: росіяни ставлять у військову техніку чіпи з холодильників та посудомийок

Od 24 lutego Rosjanie mieli też stracić prawie 1200 czołgów, 2900 pojazdów opancerzonych, 534 systemy artyleryjskie, 199 samolotów, 161 helikopterów. Ukraińcy mieli też zestrzelić 94 rosyjskie rakiety.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: