Rosja. Wybuch w składzie prochu na terenie jednostki wojskowej. Jedna osoba nie żyje

W czwartek na terenie jednostki wojskowej w rosyjskiej wsi Tejsin w rejonie amurskim w Kraju Chabarowskim miała miejsce eksplozja. Jak donoszą rosyjskie agencje informacyjne, doszło do wybuchu prochu.

Agencja Ria Nowosti podaje, że do eksplozji doszło w składzie prochu. Z kolei agencja TASS informuje, że zginęła jedna osoba, a siedem zostało rannych. Jedna z nich doznała oparzeń 65 proc., a druga 40 proc. powierzchni ciała.

Na miejsce przyjechała straż pożarna, ogień ugaszono. Według agencji TASS do wybuchu doszło w trakcie rozładunku amunicji.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Wieś Tejsin znajduje się ok. 80 km na południowy wschód od Komsomolska nad Amurem.

Zobacz wideo Czy Duda będzie jeszcze rozmawiał z Putinem? Szef gabinetu prezydenta: Dobre pytanie

Wojna w Ukrainie

Rosjanie szturmują pozycje ukraińskiej armii w Donbasie. Sforsowali tam rzekę Doniec. Na południu Ukrainy wojsko najeźdźcy ostrzeliwało z artylerii ukraińskie pozycje w okolicach Mikołajowa, Zaporoża i Krzywego Rogu.

Jak czytamy w czwartkowym porannym raporcie ukraińskiego Sztabu Generalnego, wydanym w 78. dobie wojny, Rosjanie w Donbasie prowadzili szturm w kierunku Łymanu, Siewierodoniecka, Bachmutu, Awdijiwki i Kurachowego. Głównym celem Rosjan jest ustanowienie pełnej kontroli nad Rubiżnym oraz zajęcie Łymanu i Siewierodoniecka.

Rosjanie, jak napisano, mają pewne sukcesy w okolicach Siewierodoniecka. Ukraińskie wojsko informuje także, że Rosjanie w okolicach Łymanu sforsowali Doniec. Podano, że przerzucają tam sprzęt w celu zbudowania mostu pontonowego.

Rosjanie intensywnie bombardują zakłady Azwostal w Mariupolu, których wciąż bronią ukraińscy żołnierze.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: