Niemcy. Zab鎩stwo dzieci w Hanau. Cia這 dziewczynki znaleziono na balkonie, ch這pca - przed blokiem

W Niemczech dosz這 do zab鎩stwa 7-letniej dziewczynki i 11-letniego ch這pca. Rannego ch這pca znale幢i przed budynkiem przechodnie, a cia這 dziewczynki na balkonie odkryli funkcjonariusze. Obecnie prowadzone jest 郵edztwo w tej sprawie.

Do zdarzenia doszło w środę rano, po godzinie 7 w centrum Hanau - miasta położonego 20 km od Frankfurtu nad Menem. Tego dnia przed 11-piętrowym wieżowcem przechodnie zauważyli ciężko rannego 11-latka i niezwłocznie zawiadomili służby. 

Zobacz wideo Co robić, gdy jesteś świadkiem przemocy wobec dzieci?

Niemcy. Dzieci zostały najprawdopodobniej zamordowane

Kiedy na miejscu pojawiła się policja, chłopiec nie reagował. Chłopca przewieziono do szpitala, jednak wskutek odniesionych obrażeń zmarł. Następnie funkcjonariusze odkryli na balkonie na dziewiątym piętrze ciało 7-letniej dziewczynki.

Rzeczniczka prokuratury w Hanau przekazała, że sekcja zwłok dzieci zostanie przeprowadzona w ciągu kilku dni - podaje portal rnd.du. Ze wstępnych ustaleń wynika, że dzieci mieszkały w mieszkaniu, do którego należał balkon, na którym znaleziono ciało dziewczynki. Tożsamość dzieci nie została jeszcze ustalona. 

Przeczytaj więcej informacji ze świata na stronie głównej Gazeta.pl.

"Śledczy z prokuratury i policji kryminalnej zakładają zab鎩stwo i koncentrują się teraz na tym, co wydarzyło się rano w domu" - napisano w oświadczeniu cytowanym przez niemiecki portal. Teraz służby przesłuchają mieszkańców wieżowca oraz zabezpieczą dowody. 

Policja (zdjęcie ilustracyjne)Podkarpacie. Na płocie znalazł bluzę, a w niej prawie 14 tysięcy euro

W 2021 roku w Niemczech zginęło 145 dzieci

Według statystyk Federalnego Urzędu Kryminalnego w 2020 roku w Niemczech zginęło 152 dzieci, z czego 115 z nich w chwili śmierci nie miało sześciu lat. W porównaniu do danych z 2021 roku, liczba ta nieznacznie spadła i wynosiła w ubiegłym roku 145 - donosi portal rnd.du. Jednak w statystykach znajdują się wyłącznie przestępstwa, o których dowiedziała się niemiecka policja. Oznacza to, że odsetek śmierci wśród dzieci jest znacznie większy. Dane przestawione przez portal odnoszą się do śmierci w wyniku zabójstwa lub uszkodzenia ciała - wyłączone są z nich ofiary wypadków.

Kielce, 17 października 2018. Sąd okręgowy. Początek procesu o sześć zabójstw sprzed dwudziestu latKielce. Dożywocie dla plantatora truskawek Tadeusza G. podtrzymane

Wi璚ej o:
We udzia w dyskusji:
Niemcy. Zab鎩stwo dzieci w Hanau. Cia這 dziewczynki znaleziono na balkonie, ch這pca - przed blokiem
Aby skomentowa ten i inne artyku造 zapraszamy na forum.gazeta.pl