Austria. Katastrofa kolejowa pod Wiedniem. Jedna osoba nie żyje, są ranni

Co najmniej jedna osoba zginęła, a kilkanaście zostało rannych w katastrofie kolejowej w Austrii. Jak donoszą agencje informacyjne, do wykolejenia pociągu osobowego doszło na południe od stolicy kraju, Wiednia.

Do wykolejenia pociągu doszło w poniedziałek na południe od Wiednia, stolicy Austrii. Wagon wykolejonego pociągu przewrócił się w pobliżu podwiedeńskiej miejscowości Münchendorf. Na miejsce wypadku zadysponowano duży kontyngent ratowników, a także cztery helikoptery pogotowia ratunkowego. Według aktualnych informacji podawanych przez "Krone Zeitung", w wypadku zginęła jedna osoba, a jedenastu pasażerów zostało rannych.

Inne informacje na głównej stronie Gazeta.pl

Austria. Katastrofa kolejowa pod Wiedniem. Są ofiary śmiertelne

Trzy osoby doznały poważnych obrażeń - dwie z nich zostały przetransportowane do szpitali helikopterem pogotowia ratunkowego. Ośmiu pozostałych rannych odniosło lekkie obrażenia. Andreas Zenker z Czerwonego Krzyża poinformował, że ranni pasażerowie zostali przetransportowani do centrum pomocy ofiarom katastrof. 

Wagon wykolejonego pociągu przewrócił się w pobliżu podwiedeńskiej miejscowości Münchendorf. Andreas Zenker z Czerwonego Krzyża poinformował, że ranni pasażerowie zostali przetransportowani do centrum pomocy ofiarom katastrof. Na miejsce wypadku zadysponowano duży kontyngent ratowników, a także cztery helikoptery pogotowia ratunkowego.

Do wypadku doszło niedługo po godzinie 18:00 na linii Pottendorf. Jak pokazują zdjęcia z miejsca wypadku, pociąg wykoleił się w pobliżu Münchendorf. W rezultacie jeden wagon przewrócił się na bok i zatrzymał na sąsiedniej łące. Drugi wagon przewrócił się, ale pozostał na nasypie przy torach. Pociąg składał się z dwóch podwójnych składów. W każdym znajdowały się po trzy wagony.

"Jesteśmy myślami z rodziną i przyjaciółmi ofiary, życzymy poszkodowanym szybkiego i pełnego powrotu do zdrowia. Dziękuję wszystkim osobom, które są na miejscu zdarzenia" - napisała na Facebooku gubernator Dolnej Austrii Johanna Mikl-Leitner.

Więcej o: