Ukraina. Mieszkaniec Chersonia gwizdał, jakby spadał pocisk. Rosyjscy żołnierze uciekli w strachu [WIDEO]

Mieszkaniec Chersonia zakpił z rosyjskich żołnierzy. Stojąc na balkonie, gwizdał, imitując dźwięk spadających pocisków. Rosjanie zaczęli w pośpiechu uciekać i szukać schronienia.

Nagranie, na którym uwieczniono uciekających przed "pociskami" rosyjskich żołnierzy zostało opublikowane w mediach społecznościowych białoruskiego opozycyjnego portalu NEXTA. "Gwizdał z balkonu, jakby spadał pocisk - 'wyzwoliciele' [znajdujący się] poniżej byli wyraźnie przestraszeni i uciekli" - czytamy na Twitterze NEXTA.

Chersoń. Rosjanie uciekali przed gwiżdżącymi "pociskami"

Mieszkający w jednym z bloków w Chersoniu Ukrainiec postanowił zdezorientować rosyjskich żołnierzy, którzy znajdowali się pod budynkiem, w którym przebywał. Na nagraniu widzimy Rosjan, którzy są przy pojeździe wojskowym, chwilę później osoba nagrywająca żołnierzy, zaczyna gwizdać w taki sposób, że przypomina to dźwięk spadających pocisków. Po chwili żołnierze uciekają i szukają schronienia przed "kulami". 

Zobacz wideo Natalia Gavrilita, premierka Mołdawii, o ryzyku rozszerzenia wojny. Ostrzegawczo?

Wojna w Ukrainie. Jak wygląda sytuacja na froncie

Trwa 75. dzień wojny w Ukrainie. Ostatniej doby Rosjanie dokonali 10 dużych ataków na ukraińskie pozycje. Większość z nich, jak wyjaśnia rzecznik ukraińskiego Sztabu Generalnego Pawło Kowalczuk, miała miejsce Donbasie.

Premier Kanady Justin Trudeau w IrpieniuPremier Kanady odwiedził Ukrainę. "Na własne oczy zobaczył ten koszmar"

W obwodach donieckim i ługańskim obrońcy Ukrainy odparli sześć ataków wroga. Zniszczyli 20 czołgów, jeden system artyleryjski, 28 transporterów opancerzonych. W Donbasie główne działania zbrojne prowadzone były w okolicach Rubiżnego i Popasnej. Rosjanie, według informacji ukraińskiej armii, przygotowują też ofensywę w kierunku Siwierska, Lisiczańska, Słowiańska i Awdijewki. W okolicach Iziumu w obwodzie charkowskim, przy granicy z obwodem donieckim, Rosjanie również przygotowują się do ofensywy: w kierunku wsi Sułyhiwka, Nowa Dmytriwka i Kurulka.

Cywile ewakuowani z Azowstalu do ZaporożaPaństwa ONZ o agresji Rosji: Cyniczne wykorzystanie pamięci

Jak czytamy w raporcie ukraińskiego Sztabu Generalnego, Rosjanie na południowym odcinku frontu ostrzeliwali, za pomocą artylerii, pozycje ukraińskiej armii. W zajętych miejscowościach obwodu zaporoskiego Rosjanie zmuszają miejscową ludność do uczestnictwa w obchodach Dnia Zwycięstwa organizowanych na okupowanych terytoriach.

******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: