Ukraina. Fezul Biczikajew nie żyje. Rosyjski podpułkownik z elitarnej jednostki zginął w Charkowie

Fezul Biczikajew zginął na początku maja w Charkowie. "Osetia poniosła ciężką, niezastąpioną stratę" - napisał o śmierci podpułkownika serwis chp.ossetia. Biczikajew miał zginąć z "karabinem maszynowym na ramieniu" - podaje prorosyjski portal.

Podpułkownik Fezul Biczikajew został ranny podczas walk w Charkowie 2 maja. Wojskowy miał 36 lat i osierocił dwóch synów oraz córkę. 

Zobacz wideo Rosjanie atakują Azowstal (5 maja)

Fezul Biczikajew zginął podczas walk w Charkowie 

Wojskowe nabożeństwo żałobne odbyło się 8 maja w Osetii Północnej w Władykaukazie - stolicy republiki wchodzącej w skład Federacji Rosyjskiej. "Osetia poniosła ciężką, niezastąpioną stratę: od początku specjalnej operacji wojskowej ludność republiki po raz pierwszy pożegnała oficera tej rangi, zastępcę dowódcy pułku, który zginął w szeregach żołnierskich z karabinem maszynowym na ramieniu" - czytamy na Instagramie chp.ossetia. Biczikajew podczas wojny w Ukrainie walczył na terenie Charkowa. Miał brać czynny udział w walkach, aby podtrzymać morale rosyjskich żołnierzy. Wcześniej podpułkownik brał udział w wojnie w Syrii.  

Cywile ewakuowani z Azowstalu do ZaporożaPaństwa ONZ o agresji Rosji: Cyniczne wykorzystanie pamięci

W ciągu jednego dnia zabito 190 rosyjskich żołnierzy

Sztab ukraińskiej armii poinformował, że w walkach we wschodniej części kraju zginęło w niedzielę 190 rosyjskich żołnierzy. Zniszczonych zostało 15 czołgów oraz 12 pojazdów opancerzonych. "Ukraińscy obrońcy nieustannie odpierają ataki wroga w rejonie działań operacyjnych taktycznej grupy 'Wschód'. 8 maja miały miejsce cztery ataki rosyjskich faszystów, ale walka trwa" - czytamy w oświadczeniu sztabu, opublikowanym na Facebooku.

 

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl 

Podsumowując straty Rosjan sztab ukraiński podał, że zniszczono również transportery opancerzone, mobilne wyrzutnie rakiet, drony i pojazdy wsparcia. Od 24 lutego w inwazji na Ukrainę Rosjanie mieli stracić około 25 i pół tysiąca żołnierzy.

Władimir PutinPutin wysłał Ukraińcom depeszę gratulacyjną

*******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: