Zaginięcie Madeleine McCann. Znaleziono nowy dowód. W samochodzie podejrzanego

Niemieccy śledczy znaleźli dowód, który wskazuje na to, że podejrzany Christian Brückner jest powiązany z zaginięciem 3-letniej Madeleine McCann. W jego samochodzie znaleziono ślady pobytu dziewczynki.

Prokurator Hans Christian Wolter potwierdził podczas rozmowy z portugalskimi dziennikarzami, że niemieccy śledczy mają dowód, który wskazuje na związek podejrzanego Christiana Brücknera z zaginięciem dziewczynki. Według doniesień brytyjskiej gazety "Daily Mail", w vanie Brücknera znaleziono włókno z piżamy Madeleine McCann - informuje portal RMF24.

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Zaginięcie Madeleine McCann. Minęło 15 lat

Brytyjka Madeleine McCann zaginęła 15 lat temu w Praia da Luz w Portugalii. Do zaginięcia doszło 3 maja 2007 roku. Rodzice zostawili Madeleine w hotelowym pokoju i poszli na kolację. Gdy po trzech godzinach wrócili, dziewczynki już nie było.

Tamtejsza prokuratura informowała, że ustalono podejrzanego, jednak nie podano wówczas jego nazwiska. Niemieccy śledczy podali personalia podejrzanego - wskazali na Christiana Brücknera.

Tak wygląda 'obóz filtracyjny' od środka. Tam Rosjanie przetrzymują mężczyzn z MariupolaObóz filtracyjny od środka. Tu przetrzymywani są mężczyźni z Mariupola

Zaginięcie Madeleine McCann. Podejrzany mężczyzna odsiaduje wyrok w więzieniu

Christian Brückner przebywa obecnie w więzieniu. Odsiaduje wyrok za napaść i gwałt na 72-letniej Amerykance. Zaprzecza natomiast, że ma jakikolwiek związek z zaginięciem dziecka. Jednak niemieccy śledczy ustalili, że w latach 1995-2007 mężczyzna przebywał w Algarve. Przez kilka lat mieszkał w domu, który znajdował się między Lagos a Praia da Luz.

W związku z kolejną rocznicą zaginięcia dziewczynki, rodzice wydali oświadczenie, które pojawiło się na oficjalnej stronie poświęconej sprawie Madeleine.

W tym roku mija 15 lat, odkąd po raz ostatni widzieliśmy naszą Madeleine. Nie wydaje się to trudniejsze niż kiedykolwiek wcześniej, ale nie jest to też czas dla nas łatwy. Wiele osób mówi o potrzebie zamknięcia sprawy. Zawsze wydawało nam się to dziwnym określeniem. Niezależnie od finału Madeleine zawsze będzie naszą córką i popełniono naprawdę przerażającą zbrodnię. To wszystko pozostanie. Ogromnym pocieszeniem jest świadomość, że niezależnie od upływu czasu Madeleine wciąż jest w sercach i umysłach ludzi. Dziękujemy wam

Zniszcznia IrpieniaMakabryczne odkrycia w Irpieniu. Masowe groby i uliczne egzekucje

Więcej o: