Rosja. Władimir Putin wybrał swojego następcę. To Nikołaj Patruszew

Władimir Putin zmaga się ostatnio z pogarszającym się stanem zdrowia - donoszą media. Jak udało się ustalić Ukraińskiej Niezależnej Agencji Informacyjnej (UNIAN), Putina tymczasowo może zastąpić obecny sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, Nikołaj Patruszew.

W mediach pojawią się spekulacje, że Władimir Putin zmaga się z chorobą Parkinsona. Z kolei "New York Post" donosi, że Putin ma niedługo przejść operację związaną z rozwijająca się u niego chorobą nowotworową. Na czas operacji oraz rekonwalescencji prezydenta Rosji, jego obowiązki ma przejąć Nikołaj Patruszew.

Zobacz wideo Co będzie się działo na froncie w Donbasie?

Rosja. Nikołaj Patruszew zastąpi Władimira Putina

Jak informuje portal UNIAN, Patruszew odbył dwugodzinną rozmowę z Putinem, po której prezydent miał stwierdzić, że sekretarz Rady Bezpieczeństwa jest jego jedynym powiernikiem oraz przyjacielem. Choć zgodnie z Rosyjską Konstytucją w przypadku niedyspozycji prezydenta jego obowiązki ma przejąć szef Dumy Państwowej, tym przypadku zastępcą Putina ma zostać właśnie Nikołaj Patruszew.  

Wojna w Ukrainie. Zniszczenia w Buczy Wojna w Ukrainie. Rosjanie zepsuli swój czołg. "Żeby nie walczyć"

Nikołaj Patruszew. Kim jest polityk typowany przez Putina na swojego zastępcę?

Nikołaj Patruszew od maja 2008 roku pełni funkcję sekretarzem Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej, wcześniej w latach 1999-2008 piastował urząd dyrektora Federalnej Służby Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Swoją karierę rozpoczął od pracy w KGB w Leningradzie (w 1991 r. wrócił do nazwy Petersburg). Już w 2006 roku komentatorzy polityczni twierdzili, że jest on jednym z możliwych następców Putina. Patruszewa popiera inwazję Rosji na Ukrainę i będzie kontynuował rozpoczęta przez Putina wojnę. 

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy i Rosji na stronie głównej Gazeta.pl 

Nikołaj Patruszew jest mężem Eleny, z którą ma dwóch synów. Starszy Dmitrij pełni funkcję ministra rolnictwa, z kolei młodszy jest doradcą dyrektora Rosnieftu (rosyjskiego koncernu działającego w branży petrochemicznej).

Rosja. Mężczyzna wrzucił koktajl Mołotowa do wozu milicyjnego. Samochód stanął w płomieniach Rosja. Mężczyzna wrzucił koktajl Mołotowa do wozu milicyjnego

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: