Lwów. Pierwszy taniec panny młodej, która straciła nogi przez minę. "Życia nie należy odkładać"

W lwowskim szpitalu Oksana i Victor wzięli ślub oraz zatańczyli swój pierwszy taniec. W sieci pojawiło się nagranie wzruszającego i niezwykłego tańca ukochanych. Kilka tygodni temu kobieta straciła nogi podczas wybuchu miny.

Lwowski szpital poinformował o niezwykłym ślubie w jednym z miejskim szpitali. "Pierwszy taniec nowożeńców wzruszył do łez" - czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych. Do wpisu zostało załączenie nagranie z poruszającego pierwszego tańca młodej pary.

Zobacz wideo Mariupol. Tak przebiega ewakuacja cywilów z zakładów Azowstal

Wojna w Ukrainie. Kobieta straciła obie nogi podczas wybuchu miny 

Na nagraniu widzimy, jak pan młody - Victor, trzyma w ramionach swoją ukochaną Oksanę, 23-letnia pielęgniarka z Lisiczańska straciła nogi pod koniec marca. Chwilę przed tragicznym wypadkiem kobieta odwróciła się, by ostrzec ukochanego przed niebezpieczeństwem, a po chwili pod dziewczyną eksplodowała mina.

Dziewczyna uległa wypadkowi 27 marca. Oksana i Victor wracali do domu tą samą drogą co zawsze. Dziewczyna szła przodem, a jej partner tuż za nią, wówczas doszło do eksplozji miny. Mężczyźnie nic się nie stało, jednak młoda kobieta straciła obie nogi oraz cztery palce lewej ręki. 

Wojna w Ukrainie. Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na OdessęRosjanie przeprowadzili atak rakietowy na Odessę. Są zabici i ranni

Młoda para zorganizowała wesele na oddziale chirurgicznym 

Początkowo Oksana trafiła do szpitala lisiczańskiego, gdzie przeszła cztery operacje. Następnie została ewakuowana nad Dniepr, gdzie lekarze doglądali jej rany pooperacyjne i przygotowali ją do tego, aby kobieta mogła założyć protezy. Do Lwowa przybyła w ubiegłym tygodniu pociągiem ewakuacyjnym. Teraz dziewczynę czeka rehabilitacja oraz założenie protez.

Przeczytaj więcej informacji z Ukrainy na stronie głównej Gazeta.pl.

Pożar w zakładach AzowstalMariupol. Rosjanie wznowili ostrzał. Ogromny pożar w Azowstalu, gdzie ukrywają się tysiące osób

"Ale życia nie należy odkładać, postanowili Oksana i Victor, którzy przez sześć lat razem nie znaleźli czasu na małżeństwo" - informuje szpital. Małżeństwo przed ślubem doczekało się już dwójki dzieci. Obrączki oraz białą suknię udało się zdobyć we Lwowie, a ciasto na wesele upiekli wolontariusze. Oksana i Victor ślub wzięli w Urzędzie Stanu Cywilnego, wesele zorganizowano na oddziale chirurgicznym.

******

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: